Bugun...
30-12-2017 11:24:00 Kategori: SİYASET

AK Parti Sözcüsü Ünal: Kılıçdaroğlu'nun üslubu ihanet noktasında

AK Parti Sözcüsü Ünal: Kılıçdaroğlu'nun üslubu ihanet noktasında
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"AK Parti Sözcüsü Ünal, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz sonrası söylemi, üslubu, stratejisi artık milletimizin vicdanını kanatmaktan öte adeta bir ihanet noktasına gelmiş durumdadır." dedi. "

 

 
 
 
 
 

ANKARA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, parti genel merkezindeki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken gazetecilere açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Toplantıda bu yılın genel bir değerlendirmesini yaptıklarını belirten Ünal, 16 Nisan’daki halk oylamasıyla hükümet sistemi değişikliğine gidildiğini ve 21 Mayıs’ta AK Parti’nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ni gerçekleştirdiğini hatırlattı. 

Türkiye'nin 15 Temmuz'un yaralarını sarmaya devam ettiğini vurgulayan Ünal, FETÖ ile mücadelenin etkin şekilde sürdürüldüğünü anlattı.

Bu sebeple 2017'de savunma alanında Türkiye’ye yönelen tehdit ve riskleri yönetmek, milli ve yerli savunma kapasitesini artırmak, dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla önemli adımlar attıklarını belirten Ünal, birçok roket sistemini, kısa menzilli füzeler ve bu sistemlerin geliştirilmesi ile bir hava savunma sistemi oluşturmak için Türkiye'nin ilk kez hava savunma sistemi konusunda anlaşma yaptığını anımsattı.

Ünal, S 400'lerin alımının tamamlandığını ve kredi anlaşmasının imzalandığı bilgisini vererek, HÜRKUŞ uçaklarının prototipinin geliştirildiğini ve seri üretim aşamasına gelindiğini kaydetti. 

"Ekonomide beklentilerin çok üzerinde başarı sergilendi"

Ekonomi alanında beklentilerin çok üzerinde bir başarı sergilendiğini vurgulayan Ünal, şöyle devam etti:

"Reel ekonomimiz, uluslararası alanda bizi en ön sıralara taşıdı. İlk 9 ay büyümemiz yüzde 7,4, üçüncü çeyrek büyümemiz yüzde 11,1. G20, AB ve OECD ülkeleri arasında Türkiye, büyümede birinci oldu. Son çeyreği de büyümeyle kapatmayı bekliyoruz. İhracatta ciddi bir artış sağladık. 143 milyar dolara ulaştık. Bu değer, geçen yılın 12'nci ayında gerçekleştirmiş olduğumuz bir değer. 158 milyarla 2017'yi tamamlamayı bekliyoruz. 2017'de, istihdamda çok iyi bir performans gösterdi Türkiye. 2016-2017 dönemleri itibarıyla 1 milyon 233 bin ilave istihdam oluşturduk.

"Erdoğan'ın çok büyük emeği ve katkısı var"

"Finansal piyasalarda zaman zaman dalgalanmalar olsa da güven ve istikrar ile Türkiye yoluna devam ediyor." ifadelerini kullanan Ünal, 2018 yılında yüzde 5,5 büyüme, 170 milyar dolara ulaşan ihracat hedefleri olduğunu dile getirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilan ettiği istihdam seferberliğinin süreceğini vurgulayan Ünal, bütün bunlarda Erdoğan'ın çok büyük emeği ve katkısı olduğunu söyledi.

"Bir ihanet noktasına gelmiş durumda"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun katıldığı televizyon programında, "Köprüde linç edilen askerlerin haklarının aranması lazım." sözlerinin hatırlatılması üzerine Ünal, şunları kaydetti: 

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz sonrası söylemi, üslubu, stratejisi, sistematik olarak yürüttüğü bu siyaset biçimi, artık milletimizin vicdanını kanatmaktan öte, adeta bir ihanet noktasına gelmiş durumda. 15 Temmuz'u önce 'kontrollü darbe' olarak nitelendiren, sonra 'tiyatro' olarak nitelendiren, sonra 'öngörülmüş ama önlenememiş darbe' diye nitelendiren, 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmak için her türlü dili ve söylemi kullanan, FETÖ ağzıyla konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, şimdi de 15 Temmuz'un kahramanlarını itibarsızlaştırmak için kendi kulağına fısıldananları paylaşıyor. Kasetle gelen Kemal Kılıçdaroğlu, adeta kendini getirenlere bir diyeti ödemektedir."

 

Kaynak: AA
Bu haber 86 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER SİYASET HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ