Bugun...
07-12-2017 12:15:00 Kategori: ÖZEL HABER

CHP’de İstanbul’daki kongreler durduruldu

CHP’de İstanbul’daki kongreler durduruldu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun talimatıyla İstanbul il ve ilçe olağan kongre süreçlerinin durdurulduğu açıklandı. "

İSTANBUL

Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır ve Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl imzasıyla İstanbul İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgede Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP İstanbul il ve ilçe kongre sürecinin durdurulduğu belirtildi.

Genelgede , örgütlerden sürecin durdurulmasıyla ilgili gerekli işlemlerin de  yapılması istendi.

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl imzalı yazıda, “CHP İstanbul il ve ilçelerinde yapılacak olan, il-ilçe olağan genel kongreleri dahil kongre süreci durdurulmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda, kongre sürecinin durdurulması ile ilgili gerekli işlemlerin yapılması hususunu bilgilerinize arz ederiz” denildi. 

Kongre sürecinin durdurulmasının sebebi; delege listelerinde yapılan isim değişiklikleri

Kongre sürecinin durdurulması kararının, delege listelerinde yapılan isim değişiklikleri nedeniyle gelen şikayetler üzerine alındığı öğrenildi.

CHP’de kongre takvimi 3 Şubat 2017 tarihinde başlamıştı. Akabinde ise delege  seçimleri ise kıyasıya bir şekilde devam etti. Maltepe bu yarışın en  fazla olduğu ilçelerden biriydi.  Kıyasıya yarış yaşandı . CHP Maltepe İlçe Başkanlığı ise bu yarışın kıyasıya yaşandığı yerlerden birsi . Şimdiye kadar; mevcut ilçe başkanı Zeynep Babacan’ın yanı sıra Engin Özkan, İbrahim Doğru ve Murat Barutçu aday olduklarını açıklamış, Murat Barutçu daha sonra da adaylıktan çekildiğini duyurmuştu. 

Öte yandan CHP Maltepe İlçe Başkanlığı’na adaylığını koyan Engin Özkan kongre sürecinin durdurulması nedeniyle CHP Maltepe İlçe Başkanlığı için 3 Aralık'ta yapacağı adaylık açıklamasını erteledi. Özkan yaptığı yazılı açıklamada ise “ Partimizde kongre sürecinin durdurulması nedeniyle ,parti hukuku gereği yarın yapacağımız adaylık açıklamamızı erteliyoruz. Partimizin yeni kongre takvimine göre adaylık açıklamamız yapılacaktır.'' dedi.

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: SİNAN ERDOĞDU
Bu haber 129 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ