Bugun...
15-05-2018 12:42:00 Kategori: SİYASET

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Gazze için telefon diplomasisi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Gazze için telefon diplomasisi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve Gazze sınırında çıkan olaylarla ilgili olarak Ürdün, Endonezya, İran dışişleri bakanları ve İİT Genel Sekreteri Useymin ile telefonda görüştü. "

ANKARA

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve Gazze sınırında çıkan olayların ardından Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi,Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'in yanı sıra İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed el-Useymin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 

ABD Başkanı Donald Trump’ın daha önce aldığı karar doğrultusunda, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini dün resmen Kudüs’e taşıması, bölgede infiale yol açtı.

İsrail askerleri, ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan 59 Filistinliyi şehit etti, 2 bin 770'in üzerinde Filistinliyi yaraladı.

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısına sert tepki gösteren Türkiye, şehit Filistinliler için 3 günlük milli yas kararı aldı.


Kaynak: AA
Editör: AA
Bu haber 64 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER SİYASET HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ