Bugun...
14-11-2017 10:49:00 Kategori: ÖZEL HABER

Enerji Uzmanı Necdet Pamir Kartal’da Konferans Verdi

Enerji Uzmanı Necdet Pamir Kartal’da Konferans Verdi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Enerji Uzmanı Necdet Pamir Kartal’da Konferans Verdi "

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce , Kasım ayı programları kapsamında, 'Türkiye İçin Enerji Bağımlılığı Kader Değildir' adlı konferans Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'ün yanı sıra, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, çok sayıda meclis üyesi ve birim müdürü katıldı. Etkinlikte, konuşmacı olarak Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Koordinatörü Necdet Pamir yer aldı. Pamir, yaklaşık bir buçuk saat boyunca tüm katılımcılara, Türkiye'nin enerji konusunda dününü, bugünü ve geleceğini anlattı.

Kartal Belediye Başkanı Öz ''Enerjiyle İlgilenen Yurtseverleri Tasfiye Ediyoruz''

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz de , konferans sonunda yaptığı konuşmada, Necdet Pamir'e teşekkür ederek, ''Kartal Belediyesi olarak huzurevini enerji tasarruflu bir bina olarak yaptık. Enerjinin 63’ü tasarruf ediliyor. Suyun 95’i tasarruf ediliyor, geri dönüşüyor. Bunları yapabiliriz; fakat en önemlisi bu projeyi yapan Kartal Belediyesi'nin kendi teknik elemanlarıydı. En büyük artımız insan kaynağıydı. Çiftçiye tarla parası vererek, çiftçiyi tembel hale getirdik. Yüzyıllardır bu coğrafyada oluşan tarım hafızasını yok ediyoruz.  Yüzyıllardır biriken Türkiye’deki enerji ile ilgilenen gerçek yurtseverleri yavaş yavaş tasfiye ederek özelleştirme yoluna gidiyoruz.  Bu konuda biraz bilgi sahibi olalım diye Necdet Bey'i davet ettik.” Diye konuştu.

Konferansın sonunda ise Kartal Belediye Başkanı  Altınok Öz, Necdet Pamir'e  etkinliğin anısına bir plaket takdim etti. 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: SİNAN ERDOĞDU
Bu haber 167 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ