Bugun...
10-08-2017 11:07:00 Kategori: SİYASET

Fatih Kavaloğlu: 1946 ruhu yerli yerinde

Fatih Kavaloğlu: 1946 ruhu yerli yerinde
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Fatih Kavaloğlu:1946 ruhu yerli yerinde"

Adnan Menderes Federasyonu Genel Başkanı S. Fatih Kavaloğlu, 'Yeter söz milletindir' diyerek Türk siyasî hayatında çok partili dönemi ve hürriyeti getiren Adnan Menderes ve arkadaşlarının 1946 ruhu ilk günkü gibi yerli yerinde duruyor" dedi.
"Milleti ile didişen, kavgalı olan bir rejimin adı Cumhuriyet olamaz" diyen S. Fatih Kavaloğlu gazetemize önemli açıklamalar yaptı..
Adnan Menderes, Celal Bayar, Fuat Köprülü ve Refik Koraltan tarafından kurulan Demokrat Parti'nin fikriyatı ilk günkü gibi yerli yerinde duruyor. Adfed, Türk milletinin aklına, kalbine ve zihnine işlenmiş bu çizginin varlığını yeniden hayata geçirmek için Türkiye'nin her yerinde gayret gösteriyor.
Bu misyonun daha da güçlenerek devam ettiğinin göstergesi aziz milletimizin Adfef'e dün olduğu gibi bugün de sahip çıkmasıdır. Adfed, Türkiye'de demokrasinin tüm kurallarıyla yerleşmesi mücadelesini 1946 ruhuyla sürdüren tek Sivil Toplum Kuruluşudur..
Milletiyle didişen bir rejimin adı cumhuriyet olamaz diyerek, 'Yeter söz milletindir' ülkemde iktidara gelen bir misyonun temsilcisi olan Adfed, hiçbir siyasi beklentisi olmadan 1946 ruhunu günümüzde hakettiği yere getirme gayreti içindedir..
27 Mayıs 1960'ta Türk milletinin iradesine  darbe yapan çete, Türkiye'de darbeler ve muhtıralar dönemini de açmıştır. Milletin 3 güzide evladını şehit eden bu çetenin yaptığı darbe soruşturulsa, aydınlatılsa musebibi cezalandırılsa ülkemde 15 Temmuz dahil darbe ve kalkışmadan söz edilmezdi.
Geleceğin güçlü ve müreffeh Turkiye'si evrensel ilkeler üzerinde yükselecektir. Adfed olarak belirlediğimiz DEMOKRASİ, ADALET, HÜRRİYET, MİLLİLİK ve SİYASİ AHLAK ilkeleri tüm insanlığın ortak ilkeleridir. Demokrasi, "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" olarak yaşamak isteyen vatandaşların yönetim sistemini şekillendirmede eşit haklara sahip olmasının adıdır.


Bu haber 147 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER SİYASET HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ