Bugun...
17-04-2018 11:12:00 Kategori: ÖZEL HABER

Fenerbahçe ateşi Maltepe’de yandı

Fenerbahçe ateşi Maltepe’de yandı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Fenerbahçe Spor Kulubü Maltepe Şubesi’nin Kartal Titanik Otel’de düzenlediği Tanışma ve Aziz Yıldırım’la Buluşma yemeği sarı lacivertli camiayı buluşturdu"

Maltepe’deki Fenerbahçelilerin Tanışma ve Aziz Yıldırım’la Buluşma yemeğinde Titanik Otel tarihi günlerinden birini yaşadı. 1100 delegeden 717 kongre delegesinin katıldığı gecede, Fenerbahçe Spor Kulubü Maltepe Şube Başkanı Berham Kaçar ile Maltepe Fenerbahçeli Taraftarlar Derneği Başkanı Erdi Akşen ve Selçuk Tatlıtürk ev sahipliği yaptı.
Toplantının onur konuğu Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım olurken geceye Maltepe’nin iş ve siyaset çevresinden bir çok isim katıldı. 
Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım, Önder Fırat, Maltepe Belediyesi eski başkanlarından Bahtiyar Uyanık ve Fikri Köse Maltepe Belediye Başkan yardımcıları  Ömer Ekşioğlu , Gültekin Karataş, Haydar Battal, Maltepe Belediyesi meclis üyeleri Ziya Hayırlıoğlu, Hasan Gökkaya, Erkan Dinçel, Maltepe Belediyesi müdürlerinden Salih Kara, Lale Güven, Dr.Şenol Karasu, SASAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baykan, Maltepe Kent Konseyi Başkanı Ozan Demir, Maltepespor Başkan Yardımcıları Eren Öden, Tarık Kılıç, Hasan Zengin, MASİAD Başkan Yardımcısı Aziz Kondu, Maltepe Giresunlular Dernek Başkan Yardımcısı Muhaffak Belgütay, Dünya Ticaret Merkezi Başkanı Mirze Şimşek,Yalı Spor Başkanı Ali Kaya, Fenerbahçe Spor Kulübü Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay,Esenkentspor Kulübü Başkan Vekili Necmettin Kars, Abdullah Efendiler, Faik İçmeli, Selçuk Gürz, Haşim Taş, Ayhan Atik, Ahmet Bali,  Metin Çakırbey,  Fatoş Akşen , Harun Yoltay , Kazım Özkan ve Mustafa Kaldı, geceye katılan isimlerden bazılarıydı.
Gece Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe başkanlığı döneminin başından bugüne yaşanan sürecin anlatıldığı video gösterisiyle başladı.  Ardından  bir konuşma yapan Aziz Yıldırım burada ilk kez yaptığı açıklamalarla yine spor basınının gündemini belirledi. 
KONGRE STATDA
Mücadeleye devam etme adına son kez aday olacağını belirten  Aziz Yıldırım, kongrenin de de Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirileceğini açıkladı.
26-27 Mayıs veya 2-3 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Olağan Seçimli Genel Kurul'un Ülker Stadyumu'nda yapılacağını açıklayan Başkan Aziz Yıldırım, geçmişte ailesiyle yaşadığı bir olayı da anlattı ve “"20 yılın hesabını yaptığımda şunu görüyorum, 20 yıl benim için bir şereftir, onurdur. Aileme bırakabileceğim en büyük şeydir. 2001 yılında ailem benden başkanlığı bırakmamı istedi. Amerika’da okuyan kızım mezun oldu, mezuniyet törenine gidemedim. Çünkü Samsun'a  şampiyonluk maçına gittim. Kızım bana 'Sen bizi mi çok seviyorsun Fenerbahçe'yi mi' dedi. Bırakmamam için taraftarlar yürüdü, baskılar oldu.”
"MÜCADELEYE 
DEVAM İÇİN SON KEZ"
Aziz Yıldırım, 3 Temmuz süreci ile ilgili yargıtay kararının hala çıkmadığını hatırlatırken "Hala ne olacağını bilmiyoruz. Biz endişeliyiz ve rahat değilim." dedi. Mücadelelerinin süreceğini belirten Aziz Yıldırım "Bu dava bittiği anda hepimiz hukuk yönünden temize çıkmış olacağız. Maddi ve manevi kayıpların mücadelesi başlayacak. Bu mücadeleyi başlatmak ve sonraki arkadaşlara devam ettirmek için son kez 1 dönem daha adayım." Ifadelerini kullandı.
GEBZE’YE ALTYAPI TESİSİ
Gebze’de altyapı tesislerinin inşa edileceğini de belirten Aziz Yıldırım, “Altyapıya artık daha fazla önem vereceğiz. Türkiye çapında araştırma yaptırdım. Fenerbahçelilere sorulan soruların cevaplarında, %25,4 ile en çok ön plana çıkan konu altyapı idi. Altyapı ile ilgili saha yapımlarına bu ay Gebze'de başlıyoruz. Avrupa'nın çok önemli bir ismiyle anlaştık, altyapıyı ona ve ekibine emanet edeceğiz. Bu salt bir altyapı projesi değil, futbolda kalkınma projesidir ve tüm ülkeye örnek olacaktır." ifadelerini kullandı.
BİZ KENDİMİZ YAPTIK 
ONLAR DEVLETE YAPTIRDI
Fenerbahçe’nin stadını kendi olanaklarıyla inşa ettiğini digger kulüplerin ise statlarını devlete yaptırdıklarını vurgulayan Başkan Aziz Yıldırım şunları söyledi;  "1998 yılında başkan olduktan sonra, stada gittiğimizde kolonların arasından maç izliyorduk. İlk stadı Fenerbahçe Spor Kulübü kendi olanaklarıyla yapmıştır. Bizden sonra devlet yardımıyla 35 tane stat yapıldı. Her branşta şampiyon olacak, 2007'deki gibi bir yapıyı tekrar oluşturacağız"
Fenerbahçe’de kongre kararıyla yönetime hisse satışı yetkisi verildiğini hatırlatan Başkan Yıldırım, sermaye artışı yapmayacaklarını ve önümüzdeki kongrede yönetimin hisse satışı yetkisinin kaldırılmasını teklif edip bunu sağlayacaklarını söyledi.
"ALİ BEY İYİ FENERBAHÇELİ"
Başkanlık yarışındaki rakibi Ali Koç'la ilgili de konuşan Aziz Yıldırım "Ali Bey iyi bir Fenerbahçelidir. Önemli olan 3 Temmuz'daki birlik ve beraberliğin sağlandığı bu camianın bölünmemesidir. Bölersek, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu ortadan kalkmış olur." dedi.
Kimseye hakaret edilmemesi gerektiğini bir kez daha yineleyen Yıldırım "Benim adıma, sosyal medyada veya başka bir yerde hiç kimse, kimseye, hiçbir adaya hakaret etmemelidir, kabul etmiyorum. Aynı şekilde bana, arkadaşlarıma ve ailelerimize de yapılan hakaretleri kabul etmiyoruz. Biz siyaset yapmıyoruz, hiçbirimiz birbirimizi kırmayacağız. Saygı ve sevgi göstereceğiz. Bu beraberliği sonsuza kadar taşıyacağız." diye konuştu.
HEDEF YENİ ÜYELER
Gecenin açılış konuşmasını yapan Fenerbahçe Spor Kulubü Maltepe Şube Başkanı Berham Kaçar amaçlarının Maltepe ve Kartal ilçelerinde Fenerbahçe’yi en iyi şekilde temsil etmek ve 1 Milyon üye hedefinde Fenerbahçe’ye yeni üyeler kazandırmak olduğunu vurguladı.
Behram Kaçar şunları söyledi; “Sevgili Başkanım ve büyük Fenerbahçemizin değerli taraftarları hepiniz hoşgeldiniz. Böyle muhteşem bir toplantıyı yapmak bölgedeki tüm Fenerbahçelilerin gurur vesilesidir. Hepinizin bildiği gibi 1 Milyon Üye projesi Fenerbahçemiz için hayati önem taşımaktadır. Fenerbahçe Spor Kulubü Maltepe Şubesi ve Maltepe Fenerbahçeli Taraftarlar Derneği  olarak el ele verip bu projeye elimizden gelen desteğin en iyisini en mükemmelini sağlamak zorundayız. 
SEVDAMIZ FENERBAHÇE
Sevdamızı bir adım daha ileri taşımamız için sizlerden Fenerbahçe ailesine yeni üyeler kazandırmamız noktasında destekler bekliyoruz. Dünyanın en büyük kulübü olmak için 1 Milyon Üye Projesini çok hızlı bir şekilde hayata geçirmek için büyük gayret sarfetmeliyiz. 
Kulüplerimizin Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çin sermayelerinin eline geçme tehlikesinin bulunduğu şu dönemde Fenerbahçemizin 1 Milyon Üye projesi çok daha büyük önem kazanmaktadır.
1 oy fark ile Türk sporuna çağ atlatan 224 kupa ile Guinnes Rekorlar Kitabına giren. Sporun olmazsa olmazı tesisleşmeyi sağlayan (16 mükemmel tesis kazandıran) başkanımızın destekçisi olmaya devam edeceğiz. 
Başkanımız, “Ne şikesi memleket elden gidiyor” dediğinde  gülenler bir sure sonra gerçekler ile yüzyüze geldiklerinde durumun vehametini anladılar ve sayın başkanımızda aynı duyguları taşımaya mecbur kaldılar. 
Türkiye Cumhuriyeti için Fenerbahçemize sarılalım. Fenerbahçemiz için de birbirimize sarılalım.  Darağacında olsak bile son süzümüz Fenerbahçe”

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: İSMET AKKOÇ
Bu haber 99 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ