Bugun...
08-01-2018 13:24:00 Kategori: DÜNYA

Gazze'de Filistinli tutuklulara destek gösterisi

Gazze'de Filistinli tutuklulara destek gösterisi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara destek için Gazze Şeridi'nde gösteri düzenlendi. "

GAZZE

İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara destek için Gazze Şeridi'nde gösteri düzenlendi.

Gazze'deki Uluslararası Kızılhaç Komitesi binası önünde bir araya gelen göstericiler, İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerin serbest bırakılması için uluslararası insan hakları kuruluşlarından destek istedi.

AA muhabirine konuşan tutuklu yakını Nesrin Cabir, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklularla dayanışmak amacıyla her hafta olduğu gibi bu hafta da bir araya geldiklerini dile getirdi.

Tutukluların hapishanelerde zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Cabir, Filistinli tutukluların kışlık kıyafetlerinin dahi olmadığını ifade etti.

Cabir, insan hakları örgütleri ve uluslararası toplumdan "Filistinli tutukluların ailelerini görmelerini engelleyen ziyaret yasağının kaldırılması ve serbest bırakılmaları için İsrail'e baskı yapması" talebinde bulundu.

Aralarında Filistin Esirler Cemiyetinin de bulunduğu kurumların hazırladığı rapora göre, İsrail hapishanelerinde 481'i işgal altındaki Doğu Kudüs'ten olmak üzere 57'si kadın, 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor. 


Kaynak: AA
Editör: AA
Bu haber 75 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER DÜNYA HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ