Bugun...
16-04-2018 11:37:00 Kategori: KÜLTÜR SANAT

“GELECEĞİN SİNEMASI”NDA BAŞVURULAR SONA ERDİ (Düzeltme)

“GELECEĞİN SİNEMASI”NDA BAŞVURULAR SONA ERDİ (Düzeltme)
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"“GELECEĞİN SİNEMASI”NDA BAŞVURULAR SONA ERDİ "

İSTANBUL

Sinema öğrencilerinin kısa film projelerini hayata geçirmeleri için 15 yıldır destek veren TÜRSAK Vakfı’nın gerçekleştirdiği “Geleceğin Sineması” için toplamda 211 adet başvuru değerlendirmeye alındı.Proje kapsamında bu yıl 20 kısa film, genç yönetmenlerin hayallerinden beyazperdeye aktarılacak.

Türkiye çapında sinema öğrencilerinin daha kaliteli filmler yapmalarını sağlamak amacıyla T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması”na başvurular sona erdi.

20 Nisan'da yapılacak Kemal Ökten, Okan Ormanlı, Derya Can ve Senem Erdine’den oluşan ön jüri toplantısını takiben ön elemeyi geçen 40 proje 21 Nisan 2018’de ana jüri değerlendirmesine sunulacak. Ana jüri 2 Mayıs 2018 tarihinde 3.000 TL yapım desteği kazanan 20 projeyi ve post prodüksiyon imkânı kazanan ilk 3 projeyi belirleyecek.

Filmlerin son teslim tarihi ise 8 Haziran 2018.

Öğrenci sayısını karşılamaya yetmeyen stüdyo ve yapım aşaması ile yapım sonrasında gereken teknik ekipman açığını kapatarak hayallerin özgürce gerçekleşmesine imkân sağlamayı amaçlayan “Geleceğin Sineması” bu yıl 15’inci kez gerçekleştiriliyor.

15. Geleceğin Sineması JürisiYönetmen Abdullah Oğuzbaşkanlığında;Vildan Atasever, Caner Özyurtlu, Zafer Külünk, Ceylan Özgün Özçelik, Serdar KökçeoğluveSelçuk Yavuzkanat’dan oluşuyor.

Değerlendirme sonucu 20 projeye toplamda 60.000 TL verilirken ilk 3’e giren projelere de post prodüksiyon desteği sağlanacak.

Geleneksel olarak 15 yıldır başarıyla gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması” yarışması ile öğrencilere post prodüksiyon dahil 1.500.000 TL değerinde maddi ve ayni destek yaratanTürkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK), bir yandan Türk sinemasının geleceği için ışık yakarken bir yandan da akademik başarıları için film yapması gereken öğrencileri daha iyi projeler hayal edebilmeleri konusunda motive etmeye devam edecek.


Kaynak: BÜLTEN
Editör: Haber Bülten
Bu haber 72 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ