Bugun...
04-11-2017 10:41:00 Kategori: DÜNYA

Libya'da kaçırılan Türk mühendisler için çağrı

Libya'da kaçırılan Türk mühendisler için çağrı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Libya'daki Tuareg kabileleri, yetkili tüm taraflara, ülkenin güneyindeki Ubari kentinde kaçırılan Türk şirketi çalışanlarının serbest bırakılmaları için harekete geçilmesi çağrısında bulundu. "

TRABLUS

Libya'daki Tuareg kabileleri, yetkili tüm taraflara, ülkenin güneyindeki Ubari kentinde kaçırılan Türk şirketi çalışanlarının serbest bırakılmaları içinharekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Tuareg Yüksek Konseyinden yapılan yazılı açıklamada, cuma sabahı silahlı kişilerce kaçırılan Türk şirketi çalışanlarının serbest bırakılması için ülkedeki kabilelere ve yetkili taraflara harekete geçmesi çağrısı yapıldı.

Açıklamada, aidiyetleri ne olursa olsun kaçıran grubun, "şartsız bir şekilde" işçileri serbest bırakması istendi.

Açıklamada ayrıca bu gibi stratejik projelerde işin devamlılığının sağlanabilmesi için işçilerin korunması adına bir mekanizmanın oluşturulması gerektiğine dikkat çekildi.

Libya'nın Ubari kentinde silahlı bir grubun, bir Türk şirketinin çalışanı 3 Türk ile 1 Alman vatandaşını kaçırdığı bildirilmişti.

Ubari Belediyesi Genel Sekreteri Ömer Kuki, silahlı bir grubun, ENKA Teknik çalışanlarından 3 Türk ile 1 Alman vatandaşını kaçırdığını belirtmişti.

Çalışanların henüz kim tarafından ve niçin kaçırıldıklarının bilinmediğini ifade eden Kuki, UMH'ye bağlı güvenlik güçlerinin kaçırılanların kurtarılması için çalışmalar yürüttüğünü açıklamıştı.


Kaynak: AA
Editör: AA
Bu haber 78 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER DÜNYA HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ