Bugun...
12-11-2017 13:37:00 Kategori: ÖZEL HABER

Maltepe Belediyesi Meclisi Kasım ayı toplantısı buruk şekilde başladı

Maltepe Belediyesi Meclisi Kasım ayı toplantısı buruk şekilde başladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Maltepe Belediyesi Meclisi kasım ayı toplantısı Başkan Kılıç’ın vefat eden annesi ve yine geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda eden Altıntepe Muhtarı Dilaver Doğan sebebiyle buruk şekilde başladı. Her ikisi için de baş sağlığı mesajları iletildi."

Maltepe Belediye Meclisi toplantısının açılışında konuşan Belediye Başkanı Ali Kılıç, annesinin cenazesinde yanında olan ve kendisine destek veren meclis üyelerine teşekkür etti. Kılıç konuşmasında,  “Bu acı günümde başta değerli Maltepe Belediye meclis üyelerim olmak üzere, siyasi partilerin ilçe başkanlarına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’ye, bakanlara, siyasi parti genel başkanlarına, Tunceli Valisi Sayın Tuncay Sonel’e, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı ’ya ve tüm herkese, ailem ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi Kılıç, meclis üyelerine; dar günde, acı günde yan yan olmanın güzelliğini yaşattıkları için de teşekkür etti.

Başkan Kılıç,  geçirdiği kalp krizi sonrası yaşama veda eden Altıntepe Mahalle Muhtarı Dilaver Doğan’ı da andı. Doğan için, “Mekanı cennet olsun. Sevenlerine, dostlarına, başsağlığı diliyorum. Gerçekten çok değerli bir çalışma arkadaşımızdı. Enerjisini, yaşamının son nefesine kadar Maltepe halkının hizmetine sunan bir arkadaşımızdı” diyen Belediye Başkanının konuşmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Erikci ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Aksoy da, Başkan Kılıç’ın annesi Beser Kılıç ve Dilaver Doğan’ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajlarını iletti.

Mecliste Kasım Gündemi Tek Maddeyle

Maltepe Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısının tek maddeyle toplanmış durumda. Zira meclis gündeminde bu ay  Plan ve Proje Müdürlüğünün Maltepe İlçesi Altayçeşme Mah. 414 ada 27 parsele ilişkin 1/1000 ölçekli plan tadilatı teklifi ile ilgili 26.10.2017 tarihli 709662 sayılı teklifinin görüşülecek. Söz konusu teklifin geçmişi de dikkat çekici. Arazi için daha önceki  özel imar planı Maltepe Belediye Meclisince daha önce ret edilmiş ve meclis üyelerince söz konusu arazinin “ Adrese teslim özel imar istenen parsel “ olduğu dillendirilmişti. Bakalım yeni teklif meclisçe nasıl değerlendirilecek.  


Editör: TUĞBA YILDIZ
Bu haber 94 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ