Bugun...
12-06-2018 10:11:00 Kategori: ÖZEL HABER

Maltepe'de Karne Coşkusu

Maltepe'de Karne Coşkusu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Maltepe'de Karne Coşkusu "

2017-2018 Eğitim-Öğretim sezonun sona ermesi dolayısıyla  bir çok ilçemizde olduğu gibi Maltepe’de öğrencilerimiz için karne heyecanı vardı.  Maltepe Nezahat Aslan Ekşioğlu İlkokulunda düzenlenen karne törenine Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, şube müdürleri ve öğretmenlerin katıldığı  görülürken   öğrenciler ve veliler de  karne heyecanı yaşadılar. Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı da, öğrencilerin karnesini vererek, tatili çok iyi değerlendirmelerini istedi.

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı  “ Çocuklar, tatilde bilgisayar oyunları oynarız diye seviniyorsunuz. Oyunda oynayın tabiî ki, ama bunu yaparken biraz da vakit ayırıp komşunun çocuğu ile de oynayın az da olsa. Belki oradan ömür boyu sürecek dostluklar, arkadaşlıklar çıkabilir.”    

 Törende konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı şu tavsiyelerde bulundu  ve ‘ Önümüzde iki buçuk aylık bir tatil süremiz var. Onun kıymetini bilin. Öğretmen arkadaşlar  ve çocuklar,  çok iyi değerlendirin bu tatili. Çocuklar, tatilde bilgisayar oyunları oynarız diye seviniyorsunuz. Oyunda oynayın tabiî ki, ama bunu yaparken biraz da vakit ayırıp komşunun çocuğu ile de oynayın az da olsa. Belki oradan ömür boyu sürecek dostluklar, arkadaşlıklar çıkabilir. Anne-babalar da çocuklarını bu şekilde yönlendirsinler. Hepiniz sınıflarınızı geçtiniz. Bu başarılarınızın ömür boyu devam etmesini diliyorum’ diye konuştu. 

 

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan “Sevgili öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz inşallah yaz tatili boyunca zamanlarını iyi değerlendirecekler.  Dinlenirken aynı zamanda okuyacaklar ve yaz tatillerini böylece değerlendireceklerdir.”

Öğrencilerin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendireceklerini umduğunu belirten  Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan da, ‘ Maltepe’mizde de 200 civarında okulumuzda 70 bin civarında öğrencimiz karne alacak ve yaz tatiline başlayacak. Sevgili öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz inşallah yaz tatili boyunca zamanlarını iyi değerlendirecekler.  Dinlenirken aynı zamanda okuyacaklar ve yaz tatillerini böylece değerlendireceklerdir.  Hepinize sevgiler saygılar sunuyorum’ diye konuştu. 

Karne töreninde okul öğrencilerinin sundukları gösteriler beğeniyle izlendi.

Tören sonrası öğrenciler karnelerini Kaymakam Dallı, Milli Eğitim Müdürü Kaptan, şube müdürleri ve öğretmenlerinden alarak tatile girmenin mutluluğunu yaşadılar.

Bizde tüm öğrenci okurlarımıza bol bol dinlenecekleri ve zamanlarını boşa harcamayacağı bir yarıyıl tatili diliyorum . 

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: SİNAN ERDOĞDU
Bu haber 157 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ