Bugun...
20-06-2018 10:19:00 Kategori: ÖZEL HABER

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ÇEKBİAD’ın Programına Katıldı

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ÇEKBİAD’ın Programına Katıldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ÇEKBİAD’ın Programına Katıldı "

Çekmeköy Birleştirici İş Dünyası Derneği ÇEKBİAD  geçtiğimiz hafta sonu AK Parti’nin 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında bölgede bir dizi temaslarda bulunan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’yi ağırladı. Sıcak bir ortamda gecen buluşmaya ÇEKBİAD Kurucu Başkanı Yücel Yalçınkaya ile Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin yanı sıra, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve yardımcıları ile AK Parti Çekmeköy  İlçe Başkanı Salih Kırıcı da katılarak Çekmeköy’lü iş insanlarıyla bir araya geldi. Toplantıya ayrıca;  çok sayıda  STK temsilcileri de katıldılar.

ÇEKBİAD  Kurucu Başkanı Yücel Yalçınkaya ” ÇEKBİAD: “Birleştirici iş dünyası “ isminden de anlaşılacağı üzere ,her kesimden herkesin harmanlandığı bir çatıdır. Bu çatı altında buluşan herkesin başlıca kriteri milli ve manevi değerlere bağlı olmak ve vatan, bayrak sevgisini üstün kılmaktan geçiyor.” 

Programın açılış konuşmasını yapan ÇEKBİAD  Kurucu Başkanı Yücel Yalçınkaya da herkesin Ramazan bayramlarını kutladı ve derneğin kurulma amacını şu cümlelerle özetledi ; “Derneğimiz, bünyesinde esnafından iş adamına çeşitli sektörlerin temsilcilerini barındıran ve dayanışma duygularını pekiştiren bir sivil toplum yapılanmasıdır. Birleştirici iş dünyası isminden de anlaşılacağı üzere ÇEKBİAD, her kesimden herkesin harmanlandığı bir çatıdır. Bu çatı altında buluşan herkesin başlıca kriteri milli ve manevi değerlere bağlı olmak ve vatan, bayrak sevgisini üstün kılmaktan geçiyor. Üretim ekonomisine dayalı, ülkesine ve bölgesine katma değer katan işadamlarının buluştuğu derneğimiz bugün yüzlerce üyesiyle Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’yi ağırlamaktan onur duymaktadır” şeklinde konuştu.

Yalçınkaya, binlerce işadamı ve iş dünyası temsilcisinin katılacağı bir program düşündüklerini ancak Bakan Canikli’nin Ankara’da çıkan acil bir programından dolayı dernek merkezinde ağırladıklarını da belirtti. 

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli : ” Biz gemiyi hep güvenli limanlara hep ulaştırdık, bundan sonra da ulaştıracağız. Birilerinin batma, bitme iddiaları gerçek dışıdır. 2002 sonrası kalıcı tahribata hiçbir zaman uğramadık. Ekonomimiz her zaman yukarı yönlü oldu ve kalıcı zenginlik bizimle geldi. Bunun en açık göstergesi, yediklerimize, içtiklerimize ve giydiklerimize bakınız. Kullandığımız araçlara, aldığımız eğitim ve sağlık hizmetlerinin kalitesine bakınız. Ekonomik ve siyasi istikrar beraberinde zenginlik getirdi.”

ÇEKBİAD  Kurucu Başkanı Yücel Yalçınkaya’nın konuşmasının ardından ise Çekmeköy’de iş dünyası temsilcilerine hitap eden Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli de yaptığı , konuşmasında 24 Haziran vurgusu yaptı. AK Parti iktidarının 16 yıl boyunca istikrar ve güven sayesinde güçlü ve dayanıklı bir ekonomik yapı oluşturduğunu kaydeden Bakan Canikli şu cümleleri kullandı ;

 “Şimdi bir seçim sürecine giriyoruz ve bizim dışımızdaki tüm adaylar yeniden geçmişin istikrarsız düzenini getiren parlamenter sisteme dönüş yapmak istiyor. 2002 öncesi bu sistem hep kriz nedeni oldu ve o krizlerin faturasını halen siz milletimiz ödüyor”

Ekonomi gemisinin bırakın batmayı, su bile almadığını söyleyen Milli Savunma Bakanı Nurettin  Canikli muhalefetin iddiaları karşında ise  , “Finans sektörümüz zaman zaman deniz gibi dalgalanabiliyor ancak bu kontrolsüz bir dalgalanma değil. Biz gemiyi hep güvenli limanlara hep ulaştırdık, bundan sonra da ulaştıracağız. Birilerinin batma, bitme iddiaları gerçek dışıdır. 2002 sonrası kalıcı tahribata hiçbir zaman uğramadık. Ekonomimiz her zaman yukarı yönlü oldu ve kalıcı zenginlik bizimle geldi. Bunun en açık göstergesi, yediklerimize, içtiklerimize ve giydiklerimize bakınız. Kullandığımız araçlara, aldığımız eğitim ve sağlık hizmetlerinin kalitesine bakınız. Ekonomik ve siyasi istikrar beraberinde zenginlik getirdi” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dışındaki tüm adayların yapılan ve yapılacak projeleri durdurma üzerine planlar yaptıklarını iddia eden Bakan Canikli;  “Kanalİstanbul, 3. Havalimanı, Şehir Hastaneleri ve daha nice dev projemizi ya durduracaklarını ya da sonlandıracaklarını söyleyenler dış güçlere hizmet ediyor. Yıkma, durdurma ve geriye döndürme projeleri tutmayacak. 24 Haziran’da milletimiz geriye gitmeyi değil geleceğe yürümeyi tercih edecektir” dedi.

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: SİNAN ERDOĞDU
Bu haber 129 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ