Bugun...
05-06-2018 11:20:00 Kategori: ÖZEL HABER

Nüfusta çalışanlar da emeklilik katsayılarının 3600’e çıkmasını istiyorlar

Nüfusta çalışanlar da emeklilik katsayılarının 3600’e çıkmasını istiyorlar
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Nüfus müdürlüklerinde çalışanlar da emeklilik katsayılarının 3600’e çıkmasını istiyorlar "

Seçimler yaklaşırken polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerin emeklilik katsayılarının 3600’e çıkması gündeme gelen konular arasında, gerek Cumhurbaşkanı  ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, gerek Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, gerekse de diğer adayların  ve partilerin  bu konudaki açıklamaları da gündemdeki sıcak  yerini koruyor. 

Sadece polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri değil başka grup memurlar da bu haktan yararlanmak için harekete geçtiler. Memurlar arasında da ayrım yapılmasını istemiyorlar.  Örneğin;  Nüfus Müdürlüğünde çalışanlar da aynı hakkı talep edenler arasında en çok göze çarpanlar arasında. Geçtiğimiz gün Nüfus Müdürlüğünde çalışanlarla görüştüğümüzde nüfus müdürlüklerinde çalışanların da bu haktan yararlanmak istediklerini öğrendik. 

Zira; nüfus müdürlüklerinde çalışanlarda 2200 ila 3100 kat sayı sistemine göre çalıştıklarını belirtiyorlar ve çok yoğun çalıştıklarını belirterek “İnsanla Uğraşıyoruz ve Hizmet Ediyoruz ” diyorlar. Onların siyasilerden tek bir beklentileri var; o da nüfus müdürlüğü çalışanları olarak devletin memurları arasında ayırım yapılmadan  emeklik katsayıları 3600’e yükselsin. Bizlerde onların bu görüşlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bundan sonrası ise 24 Haziran’dan sonra iş başına geçecek isimlerin takdirine bağlı.


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: Şenol CİĞERLİ
Bu haber 95 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ