Bugun...
02-01-2018 13:46:00 Kategori: SİYASET

'Siyasetin gergin, kutuplaştırıcı dilini spordan uzak tutalım'

'Siyasetin gergin, kutuplaştırıcı dilini spordan uzak tutalım'
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran "Sporda kutuplaştırıcı dilin tribünlere kadar indiğini görüyoruz. Lütfen siyaseti tribünlere bulaştırmayalım. Siyasetin gergin, kutuplaştırıcı dilini spordan uzak tutalım." dedi. "

ANKARA

Ankara Tenis Kulübü'nde, Spor Yazarları Derneği üyeleriyle bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, başkanlığını yaptığı CHP Spor Kurulu'nun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Cankurtaran, Spor Kurulu olarak, Türkiye'de sporu hak ettiği noktaya getirmeyi, milli bir spor politikası oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, sporun, siyasetin arka bahçesi olmasını istemediklerini vurguladı.

Sporun insan odaklı politikalarla geliştirilmesi ve liyakata önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Cankurtaran, bugün Türk sporunun, dünyada hak ettiği yerde olmadığını söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün spor konusunda, döneminin çok ötesinde hedefler koyduğunu hatırlatan Cankurtaran, bugün Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığının beden eğitimi derslerine ket vurması, amatör kulüplere sahip çıkılmaması, alt ve üst yapı eksiklikleri nedeniyle sporcu yetiştirilemediğini dile getirdi.

"Meclis'te çözüm arıyoruz"

Cankurtaran, sporda kullanılan dile dikkati çekerek, "Sporda kutuplaştırıcı dilin tribünlere kadar indiğini görüyoruz. Tribünler toplumun en hassas sinir uçlarıdır. Eğer gerginleştirici, kutuplaştırıcı söylemlerle o sinir uçlarını harekete geçirecek konuşmalar yaparsanız, çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalırız. Lütfen siyaseti tribünlere bulaştırmayalım. Siyasetin gergin, kutuplaştırıcı dilini spordan uzak tutalım." diye konuştu.

Engelli ve kadın sporcuların önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini vurgulayan Cankurtaran, CHP'nin yaşanan sorunları Meclis'e taşıyarak çözümler aradığını ifade etti.

Yasemin Öney Cankurtaran, Spor Kurulu olarak 20 Ocak'ta seçimle tüm alt kurulları yenileyeceklerini, çalışmalara "seçilmiş bir kurul" olarak devam edeceklerini bildirdi.


Kaynak: AA
Editör: AA
Bu haber 68 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER SİYASET HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ