Bugun...
06-06-2018 10:24:00 Kategori: ÖZEL HABER

Tevfikbey Muhtar Yaşar İnan Spor Tesisleri Sporseverlerin Hizmetinde

Tevfikbey Muhtar Yaşar İnan Spor Tesisleri Sporseverlerin Hizmetinde
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Tevfikbey Muhtar Yaşar İnan Spor Tesisleri Sporseverlerin Hizmetinde "

Küçükçekmece Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Tevfikbey Muhtar Yaşar İnan Spor Tesisleri gerçekleştirilen törenle açıldı. 50 yıldır Küçükçekmece Tevfikbey mahallesinde muhtarlık yapan Yaşar İnan’ın ismini taşıyan tesis, imzalanan protokol sonucu hizmete açıldı.

Tesisin açılışına ; AK Parti Grup Başkan Vekili ve Milletvekili Mehmet Muş , Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut, CHP  Küçükçekmece İlçe Başkanı Turgay Özcan, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetler Müdürü Göksun Öz, Tevifbey Mahalle Muhtarı Yaşar İnan, kulüp başkanları, muhtarlar, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz “Açılışını hep birlikte yaptığımızı bu tesis ticari amaçla kullanılmayacak, kulüplerimizin antrenman eksikliğini gidermiş olacak. Çevredeki gençlerin spor yapmasını sağlayacak, kulüplerimizin faydalanacağı bir tesis olacaktır.” 

Tesisin açılış töreninde söz alan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise yapılan tesisin yapımından memnuniyet duyduğunu ifade ederek şu cümleleri  kullandı  , “Küçükçekmece Belediyesi için küçük bir hizmet ama Yaşar ağabeyin mutluluğunu görmek bizlere yeterli. Yaşar Bey, kimilerinin ağabeyi, kimilerinin amcası, hepimizin büyüğü. Biliyoruz ki kendisinin Küçükçekmece’de çok emeği var. Bizlerin ona vefa borcu vardı. Küçükçekmece’de  7'den 70'e herkes huzur, barış ve kardeşlik için elinden geleni yapıyor. Rabbim Ramazan ayının hürmetine aramızdaki saygıyı, huzuru, barışı ve kardeşliği hiç bozmasın. Kemal Aktaş Stadımızın yenilenmiş tribünleri, kulüp binası ve kapalı otoparkının bulunduğu stadımızı yakın zamanda açacağız.  Yine devam etmekte olan diğer spor tesislerimiz var. Spor yatırımlarımız devam edecek . Açılışını hep birlikte yaptığımızı bu tesis ticari amaçla kullanılmayacak, kulüplerimizin antrenman eksikliğini gidermiş olacak. Çevredeki gençlerin spor yapmasını sağlayacak, kulüplerimizin faydalanacağı bir tesis olacaktır. Tevfikbey'de 50 yıldır muhtarlık yapan Yaşar İnan ağabeyimizin ismini verdiğimiz Spor Tesisleri’nin mahalle halkımıza, gençlerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” 

2 katlı Tevfikbey Yaşar İnan Spor Tesisleri beş  gibi kısa sürede hizmete girdi . 

Beş ayda tamamlanan 2 katlı Tevfikbey Yaşar İnan Spor Tesisleri,  40 x 60 ölçülerinde suni çim futbol sahası, çeşitli spor aletlerinden oluşan spor parkı, 4 idari oda, 4 sporcu soyunma odaları, 1 hakem odası,1 mekanik oda,1 depo  3 wc ve kafeteryadan oluşan  toplam 300 m2 lik kapalı alana sahip. 

Penaltı Atışları Turnuvası’nda şampiyon Küçükçekmece İdmanyurdu 

Bu arada gerçekleşen açılışın ardından yapılan ve 19 amatör spor kulübün katıldığı Penaltı Atışları Turnuvası’nda Küçükçekmece İdmanyurdu şampiyon olurken İFAspor’da ikinciliğe ismini yazdırdı.

 

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: UĞUR FARUK YILDIZ
Bu haber 96 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ