Bugun...
16-01-2018 13:26:00 Kategori: GÜNDEM

Turizmin vazgeçilmezi Sarıkamış'ın yürüyüş rotaları

Turizmin vazgeçilmezi Sarıkamış'ın yürüyüş rotaları
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, turizmde destinasyon çeşitliliğini arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla belirlenen rotalarda doğaseverler için yürüyüşler düzenleniyor. "

KARS 

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, turizmde destinasyon çeşitliliğini arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla belirlenen rotalarda doğaseverler için yürüyüşler düzenleniyor.

Sarıçamlar arasında yer alan Katerina Köşkü, Bardak Kıran, Karanlık Dere ve Çamaşır Dere güzergahlarında belirlenen yaklaşık 8 kilometrelik rotalar, doğaseverlerin ve sporcuların ilgisini çekiyor.

2 bin 500 rakımda, kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu rotalardan yürüyen doğaseverler, 3 saatlik yürüyüşün ardından Cıbıltepe Kayak Merkezi'ndeki oteller bölgesinde parkuru tamamlıyor.

Kars Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kars Dağcılık Kulübü üyeleriyle birlikte Sarıkamış'ın rotalarını Ankara'dan gelen sporcularla birlikte yürüdüklerini belirterek, şunları kaydetti:

"12 ay boyunca bu yürüyüş rotalarını canlı tutmak istiyoruz. Bunları da sosyal medyadan tüm yürüyüş sevenlere ve doğaseverlere duyurmaya çalışıyoruz. Buradaki amacımız hem ilimizin, hem bölgemizin hem de ülkemizdeki turizm destinasyonunu ve çeşitliliğini arttırmak. Ayrıca gençlerin doğaya olan ilgisini, bilgisini ve cesaretini arttırmak için yapıyoruz. Bir nebze başarılı olduğumuzu da zannediyorum. Hakikaten bölgemiz kültür açısından, çeşitlilik açısından zengin bir turizme sahip. Biz de bu zengin turizm çeşitliliğini profesyonel hale getirip, Karsımızı, Sarıkamışımızı ve bütün ilçelerimizin güzelliğini ülkemizde bulunan bütün doğaseverlere tanıtmaya çalışıyoruz."   


Kaynak: AA
Editör: AA
Bu haber 70 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ