Bugun...
10-01-2018 11:20:00 Kategori: ÖZEL HABER

Türkiye’yi Sarsan Maltepe’de Baba Vahşeti İçin Başbakan Binali Yıldırım’ın Talimatıyla İnceleme Başlatıldı

Türkiye’yi Sarsan Maltepe’de Baba Vahşeti İçin  Başbakan Binali Yıldırım’ın Talimatıyla İnceleme Başlatıldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Türkiye’yi Sarsan Maltepe’de Baba Vahşeti İçin Başbakan Binali Yıldırım’ın Talimatıyla İnceleme Başlatıldı "

İSTANBUL

Maltepe’de bir babanın 2 ve 4 yaşındaki kızlarını pompalı tüfekle öldürmesi ve ardından intihar etmesi  Türkiye’de geniş yankı vurmuş, olayın ardından gözü yaşlı anne Dilek Yardım’ın görüntüleri tüm Türkiye’yi sarsmıştı. Maltepe’deki baba vahşetinde kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığının araştırılması için ise Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla inceleme başlatıldı. 

Müfettişlerce yapılacak olan incelemede, annenin hangi makamlara ne zaman başvuruda bulunduğunu ve hangi işlemlerin yapıldığını tek tek incelenecek ve  rapor halinde Başbakan’a sunacak. Herhangi bir ilgisizlik, ihmal ve kusurun tespit edilmesi halinde incelemenin soruşturmaya dönüştürülebileceği öğrenilirken, müfettişlerin en kısa zamanda çalışmaya başlayacakları belirtildi.

Baba Ali Yardım’dan  ayrılma sürecinde olan ve sığınma evinde kalan anne Dilek Yardım ise yaptığı açıklamada , defalarca savcı ve polise başvurduğunu ama uzaklaştırma kararı aldıramadığını söylemişti.

Baba 22 gün hapis cezasına çarptırılmış, ancak  kararın tebliğ edilememesi nedeniyle hapis cezasını yatmamış 

Maltepe’de geçtiğimiz günlerde kızları 4 yaşındaki Elif Mina ve 2 yaşındaki Miray Hira’yı pompalı tüfekle vurduktan sonra intihar eden baba Ali Yardım hakkında yeni bilgiler ise babanın mahkemece hapis cezasına çarptırıldığı ve kararın tebliğ edilememesi nedeniyle de hapis cezasını yatmadığı yönünde.

Yaşanan bu vahşetin öncesindekileri özetlersek bir kronoloji ortaya çıkıyor. 

Anne Dilek Yardım 3 Eylül 2017’de eşi Ali Yardım’ın “Sen ya benimsin, ya da kara toprağın, seni de vururum kendimi de yaşatmam” diyerek tehdit ettiği gerekçesiyle koruyucu tedbir kararı talepli şikâyette bulunuyor. Bu  talepten sonra ise;  Anadolu 17’inci Aile Mahkemesi de 3 ay süreyle Dilek Yardım lehine  bir koruma kararı verir. Söz konusu karar 19 Eylül 2017 tarihinde Ali Yardım’a bildirilir, ancak Ali Yardım tedbir kararından 4 gün sonra elindeki bıçağı Dilek Yardım’ın boğazına dayayarak “Ya bana evet dersin ya da seni öldürürüm” şeklinde tehdit eder. 

Dilek Yardım, eşinin bu tehdidini de mahkemeye bildirir ve İstanbul Anadolu 17. Aile Mahkemesi olayın vehametini , tanık ve mağdurun beyanı, doktor raporu ve olayda silah olarak değerlendirilen bıçağın kullanılmış olmasını göz önünde bulundurarak, Ali Yardım’a 7 günlük zorlama hapis verir. 

Bölgedeki görgü tanıklarından aldığımız ifadelere göre ise  çiftin huzursuzluğu son dönemde artmış ve çitin şiddetli geçimsizlik yüzünden ayrılma noktasına geldiğini öğrendik. 

Bu arada; hapis kararı verilmesine rağmen Ali Yardım, tedbir kararını ikinci kez ihlal ediyor ve  İstanbul Anadolu 17. Aile Mahkemesi kararın ikinci kez ihlal edildiği gerekçesiyle Ali Yardım hakkında bu kez 15 gün süreyle zorlama hapis veriyor. 

Ancak Ali Yardım, kararın tebliğ edilememesi nedeniyle henüz hapis cezasını yatmadığı bir dönemde Maltepe’deki evinde cinnet getiriyor,  2 kızını gözünü kırpmadan pompalı tüfekle öldürüyor ve  daha sonra da kendisini vurarak intihar ediyor.

Anne Dilek Yardım ise babalarına gönderdiği kızlarını almak için boşanma aşamasındaki eşi Ali Yardım’ın evine geldiğinde korkunç manzarayla karşılaşıyor. İçeri girdiğinde 2 kızı Elif Mina ve Miray Hira ile eşi Ali Yardım’ın yerde kanlar içinde yatan cesetlerini gören anne sinir krizi geçiriyor. 

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: SİNAN ERDOĞDU
Bu haber 140 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ