Bugun...
16-04-2018 12:32:00 Kategori: GENEL

Uluslararası Pendik Çocuk Festivali'nde iki şenlik bir arada

Uluslararası Pendik Çocuk Festivali'nde iki şenlik bir arada
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Uluslararası Pendik Çocuk Festivali'nde iki şenlik bir arada"

Pendik Belediyesinin bu yıl 13.’sünü düzenleyeceği Uluslararası Pendik Çocuk Festivali’ne 12 misafir ülkeden 245 çocuk katılacak. 19-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek festival boyunca Türk ve Dünya çocukları Pendik Sahil Meydanı’nı şenlendirecek.

Çocuk Festivali, 20 Nisan’da Pendik Sahil AtatürkAnıtı’nda düzenlenecek açılış töreni ve kortej yürüyüşüyle başlayacak. Festival boyunca animasyonlar, konserler, çocuk oyunları, halk oyunları gösterileri, yarışmalar ve birbirinden eğlenceli etkinlikler gerçekleşecek. Bulgaristan, Makedonya, Çekya, Kırgızistan, Slovakya, Malezya, Endonezya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Macaristan, Çin, Azerbaycan, Moldova’dan gelecek misafir çocuklar da gösterileriyle festivale renk katacak . Bu yıl Sahil Meydanı’nda mendil kapmaca, sek sek, halat çekme gibi geleneksel sokak oyunları da düzenlenerek çocuklara keyifli dakikalar yaşatacak. Festival, 23 Nisan’da Pendik Sahil Meydanı’nda yapılacak kapanış töreni etkinlikleriyle sona erecek.

Bilim ve Sanat Şenliği de var

Çocuk Festivali’yle aynı gün Pendik’te Bilim ve Sanat Şenliği de açılacak. Pendik Belediyesinin desteğiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 3.sü gerçekleştirilen Bilim ve Sanat Şenliği’nde çocuklar yeteneklerini sergileyecek. Sahil alanına kurulan çadırda ortaokul ve lise öğrencileri yıl boyunca hazırladıkları bilim ve sanat çalışmaları görülebilecek. Şenlik çadırı 4 gün açık kalacak.

AÇILIŞ PROGRAMI:

20 Nisan Cuma/ 15.00 (Sahil Tören Alanı-Atatürk Anıtı)

Çelenk Koyma, Kortej Yürüyüşü

Açılış Programı Etkinlikleri: 16.15 (Pendik Sahil Alanı)

Bilim Şenliği Açılışı

Açılış ve Protokol Konuşmaları

Mehteran Gösterisi

Sahne Gösterileri


Kaynak: BÜLTEN, BELEDİYE
Editör: Haber Bülten
Bu haber 100 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GENEL HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ