Bugun...
07-12-2017 12:19:00 Kategori: ÖZEL HABER

Vatan Partisi Maltepe’de Eylem Yaptı

Vatan Partisi Maltepe’de Eylem Yaptı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Vatan Partisi Maltepe’de Eylem Yaptı"

İSTANBUL

Vatan Partililer, Maltepe’de 2 Aralık Cumartesi Günü eylem yaptı. Vatan Partisi Maltepe İlçe Başkanı Şükran Ulusoy tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan müfredatta Atatürk’e yer verilmediği belirtildi ve  bunun kabul edilemez olduğu  ifade edildi.

Vatan Partisi Maltepe İlçe Başkanı Şükran Ulusoy ” İç politikamızın yapı taşlarından olan ve Atatürk'ü ortak milli değerlerimizin en başında gören anlayış Milli Eğitim politikalarına yansımamıştır.” 

“Vatan savaşında dış cephedeki zafer, iç cephenin birliğinden geçer” diyen Ulusoy açıklamasında şunları söyledi: 

“Ülkemizin var olma ve vatan savaşı verdiği zorlu koşullar, Kurtuluş Savaşımızdan bu yana, hiç bugünkü kadar olgunlaşmamış ve tehlike bu kadar yakınımızda hissedilmedi. Bu tehlike elbette her seferinde olduğu gibi ana kaynağı dışardan başta ABD emperyalizmi, İsrail siyonizmi ve onların Orta Doğu ve Avrupa'daki destekçilerinden geliyor. Bu düşmanlığın iç cephedeki işbirlikçileri ise PKK ve FETÖ ile emperyalizmden medet uman ekonomik ve siyasi gruplardır. Emperyalizm ile işbirliği içindeki bu gruplar dışında, iç cepheyi zafiyete uğratan en temel nokta, Cumhuriyetimizin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ortak milli değerimiz olarak görmeyen hükümetimiz ve uygulamacı konumda olan siyasi erkin geçmiş söylemleridir. İç politikamızın yapı taşlarından olan ve Atatürk'ü ortak milli değerlerimizin en başında gören anlayış Milli Eğitim politikalarına yansımamıştır. Bu bağlamda söylemlerin inandırıcı olması için hükümetin Milli Eğitim Müfredatı ve ders kitaplarında yapacağı milli ve bilimsel çalışmaları ve pratik sonuçlarıdır. Atatürk devrimleri için, vatan bütünlüğü için, Türkiye'nin geleceği için, milli, bilimsel ve parasız eğitim”

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: UĞUR FARUK YILDIZ
Bu haber 272 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ