Bugun...
19-06-2017 10:30:00 Kategori: ÖZEL HABER

Yeni Başkan Cahit Durhan

Yeni Başkan Cahit Durhan
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Maltepespor’da yeni bir dönem"

Azmi Oktay ve Cahit Durhan'ın adaylıklarını açıklamalarının ardından başlayan seçim süreci 10 Haziran'da Küçükyalı Kültür Merkezi'nde yapılan seçimle sona erdi. 357 delegenin oy kullandığı seçimlerde başkanlığın Maltepespor’un   hizmet için yarışan iki adayından Azmi Oktay 73 oy alırken Cahit Durhan ise  284 delegenin oyunu aldı ve Maltepespor'un yeni Başkanı olarak seçildi.
Küçükyalı Kültür Merkezi'nde yapılan kongreye katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi. Maltepespor'un önceden duyurduğu aidatlarını yatırmayanların oy kullanamayacakları deklare edilmişti. Ancak kongre sürecinden bir gün önce aidatlarını yatıranların isimlerinin hazirun listesinde yer almaması  kongrede gergin anların yaşanmasına neden oldu. Yaşanan bu kriz kısa zamanda aşıldı ve aidat yatıran üyeler sandık başına giderek oylarını kullandılar.
Kongrede siyaset ve spor dünyasında bir çok isim hazır bulundu. Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz kongreyi izleyenlerin arasındaydı. Katılımın oldukça yüksek olduğu kongrede, Halil Erdoğan, Zeki Şahin ve Yusuf Koçhan kürsüden bazı eleştiriler yaparak özellikle alt yapının Maltepespor'a geri kazandırılması gerektiğini ifade ettiler. Öte yandan kürsüden haziruna seslenen Bülent Yılmaz, Alt yapının genel durumunu ifade ederek bir an önce yapılan hatadan dönülmesi gerektiğini ifade etti.
Başkan Adayları Azmi Oktay ve Cahit Durhan'ın kendilerini ifade eden ve tanıtıcı nitelikteki  konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Delegeler isim sırasında göre ayarlanan sandıklarda oylarını kullandılar. Sarı ve Yeşil Listenin yarıştığı seçimlerden Cahit Durhan aldığı 284 oy ile Maltepespor'un yeni başkanı olarak seçildi. 
Cahit Durhan’dan Teşekkür Konuşması 
Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından konuşma yapan Maltepespor Başkanı Cahit Durhan konuşmasında ise şunları söyledi.
" Öncelikle bu Ramazan gününde bizleri burada yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kongrenin ne bir kazanını ve ne de bir kaybedeni vardır. Burada bulunan herkes Maltepespor için burada bulunuyorlar. Şunu ifade etmek isterim ki Azmi Oktay abimiz ve onursal başkanımız Nuri Erkoç'un tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Daha önce de ifade etmiştim Nuri ağabeyim aday olarak çıkmış olsaydı ben çıkmayacaktım. Aynı durum Azmi Oktay ağabeyim içinde geçerliydi ancak bilindiği üzere adaylığı sonradan ortaya çıktı.
Şunu net olarak ifade etmek isterim ki onlar bizleri kapıdan da kovsalar bizler bacadan gireceğiz. Onlara bizlerin her zaman ihtiyacı var. Maddi ve manevi bizlerin her zaman yanımızda olacaklarına inanıyorum. Hiç bir zaman kırgınlık yada küskünlük bizlerde olmaz. Onlara karşı saygı ve sevgimiz devamlı olacaktır. hiç bir zaman hiç bir yerde onların hakkında kötü söz söylemeyeceğiz söyletmeyeceğiz. Onlar bizlerin her zaman ağabeyimiz olarak kalacaklar.
Ben ve yönetim kurulu üyelerimiz sizlerin layık gördüğü bu görevi layıkıyla yapmak için tüm gücümüzle çalışacağız. Maltepespor'u tekrar profesyonel ligde mücadele eden bir takım yapmak için çalışacağız. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Maltepespor'un  tesis kazanması için tüm girişimleri yapacağız. Öte yandan kulüp çatısı altında farklı dallar ile spor yapan bir kulüp olma çabası içerisine gireceğiz. Tekrar beni bu göreve layık gördüğünüz için teşekkür ediyor. Kazanan her zaman Maltepespor olsun diyorum.” 
Cahit Durhan'ın listesinde 
yer alan isimler şöyle; 
Atilla Çaycı, Arif Tevetoğlu, Hasan Zengin, Hakan Yalçın, Uğur Tarık Özkut, Celal Akgül, İsmet Tepret, Oğuz Cantimur, Erdi Akşen, Mikail Tekdal, Cem Karatepe, Nevzat Eren, Kortan Aksu, Uğur Yalçın, Eren Öden, Muhsin Gülsuyu, Kadir Kal, Cahit Eftekin, Yusuf Erdoğmuş, Yunus Serdar Garan, Vahap Odabaşı, Zafer Yıldırım, Asuman Gündoğan, Bilal Salık, Veli Aslandoğan, Mirza Tek, Ali Sezgin, Murat Bahadır, Hasan Kılıçaslan, Mikdat Erol, Gökhan Alkan, Ziya Hayırlıoğlu, Yunus Erdel, Ramazan Eren, Tayfun Köselerden ve  Selahatttin Şimşek. 
Kaybeden liste ise şöyle;
Azmi Oktay, Fadıl Terzi, Şeref Çolak, Ali Şahsuvaroğlu, İlyas Güldiken, Haluk Özsaraç, Menderes Mollaibrahimoğlu, Ahmet Gökhan Kanca, Ali Mahir Başarır, Naci Selvi, Zeki Hırçın, Fatin Eyüpoğlu, Ercan konak, Mahmut Tanyol, Hasan Gökkaya, Erdoğan Koç, Mehmet Erdoğan, Yavuz Terzi, Cevdet Abdikoğlu, Ahmet Özcan, Zeki Temel, Tevfik Yılmaz, Mustafa Taştan, Ogün Dönmez, Oğuz Karaduman, Gökhan Yalçın, Zeki Şahin, Sevgi Özdemir, Bülent Yılmaz, Hakan Çolak, Metin Özatalay, Tuncay Seven, Abdullah Efendiler, Barış Erdoğan, Kadir Aydeniz, Hüseyin Koca 


Editör: SİNAN ERDOĞDU
Bu haber 207 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ