Bugun...
07-01-2018 14:12:00 Kategori: ÖZEL HABER

Yıldıray Erova Şiir Kitabıyla Şiirseverlerle Buluştu

Yıldıray Erova  Şiir Kitabıyla Şiirseverlerle Buluştu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Yıldıray Erova “Gerçekten de hayat tecrübelerimizin ışığında konuşmak ve belirtmek isterim ki, sevgiye en ihtiyaç duyduğumuz dönem bu dönem.”"

2015 yılından itibaren yazdığı şiirlerini ‘Sevgiden Başka’ isimli şiir kitabında toplayan şair Yıldray Erova’nın "Sevgiden Başka" isimli şiir kitabı gerçekten de güzel ve anlamlı şiirleriyle sevgiyi anlatıyor . Ben de bu güzel kitabı için Yıldıray Erova’ya çok teşekkür ediyorum. Anlamlı  şiirleriyle okuyucuların da hoşlarına gideceklerine inanıyorum.

Erova; kitabını  ise  gazetemize şöyle tanımlamakta , “ Şiirlerimi yazarken hayata ‘sevgiden başka’ hiçbir şeyin anlam katamayacağı ve insanın öz benliğini saf bir şekilde sadece severek ortaya koyabileceği teması üzerinden gidiyorum. Gerçekten de  hayat tecrübelerimizin ışığında konuşmak ve belirtmek isterim ki, sevgiye en ihtiyaç duyduğumuz dönem bu dönem. Sevgisizliğin getirdiği olumsuz sonuçların pek çok kimseyi de negatif yönde etkilediğini gözlemlemekteyim. Bütün buna olumsuz tablolara rağmen hayata sevgiyle  baktığınızda size de olumlu yönde dönüyor. O nedenle de “Sevgiden Başka" isimli şiir kitabımız hayata güzel ve anlamlı bakmak isteyenler için  çok ama çok yardımcı olacağına inanıyorum.   Kitabımızın kapak fotoğrafı ise çok değerli ressamımız İrfan Seçkin'in eseri. Katkılarından dolayı İrfan Seçkin, Alaattin Sağlam, Tura Yayınları ve Ümit Tuvan'a  çok teşekkür ederim. Daha Lise yıllarından itibaren şiir yazma denemelerim oldu. Yani şiirle olan bağımızı da hep muhafaza ettik. Ancak 2015 yılı ve sonrasında  gelen bir hevesle devamlı şiir yazarak bu şiir kitabını oluşturdum. Şiirlerimi beğenme konusunda tarafsız davranmam mümkün olamayacağından mühim olan; okuyacak olan sizlerin beğenmesidir. Gayret benden, takdir; önce Allah'tan, sonra sizdendir. Tüm okurlarımın mutlu, sağlıklı, başarılı, huzurlu bir ömür yaşamalarını dilerim. Değerli gazetenizin  çalışanlarına ve imtiyaz sahibiniz Ayşe Serpil Yıldız hanımefendiye de en derin saygılarımı  ve  sevgilerimi gönderiyor, onların da  mutlu, sağlıklı, başarılı, huzurlu bir ömür yaşamalarını diliyorum. Hoşça ve sağlıkla kalınız. ”

Yıldıray Erova Hakkında

Şair kimliğiyle  "Sevgiden Başka" isimli şiir kitabını senenin son günlerinde okuyucularla buluşturan Yıldıray Erova 1946 İzmir doğumlu. Ancak İzmir'de bebek olarak yaşamış. Erova’nın babası subay olduğundan dolayı çocukluğu da  değişik illerde geçti. 1957 yılından itibaren İstanbul'da yaşayan Yıldıray Erova sırasıyla; Ortaköy İlkokulu, Ortaköy Gazi Osman Paşa Ortaokulu, Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Yedek subaylığını yaptıktan sonra İstanbul Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi'nde çalışarak emekli oldu. Yıldıray Erova evli ve çiftin de iki oğlu bulunuyor.  


Editör: SİNAN ERDOĞDU
Bu haber 81 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ