Bugun...
25-01-2018
ADİL YILDIZ

ADİL YILDIZ

Bu oyun ile zor

Tatil bitti… Başlıyor Süper ligi maçları.

Takımlar eksik gediklerini tamamladı. Yeni gelin gibi süzülerek maçlara çıkacakları saatleri bekliyorlar.

Yeni teknik direktör değişimleri,yeni futbolcular,yeni yönetimler.Her şey yeni gıcır gıcır...!

Taraftarlar sabırsız sevdikleri renkleri takip etmek için ya Stadyum’un yolunu tutuyorlar ya da evde, cafede, orada burada Tv’nin başında ya da akıllı telefon ile skoru öğreniyorlar.

Dikkat çekmek gerekir ise; Herkes ikinci yarı maçlarına hazır görünüyor.

Aziz Yıldırım’da ikinci yarıya formda giriyor.Baksana işin içinde para olunca geçmişe hemen sünger çekiliyor el sıkışılıyor.

3 Temmuz sürecinde Mehmet Ali Aydınlar’a Federasyon Başkanlığı  döneminde demediğini bırakmayan daha sonra Fenerbahçe Spor kulübünün başkanlık seçimi sürecinde demediklerini bırakmayanlar iş   Fenerbahçe’nin menfaati olunca!!! Kol kola basına poz veriyorlar oh ne güzel.

Demek ikinci yarıya gıcır gıcır başlıyoruz…

Hani şair demiş ya’’Hava bedava, su bedava’’

Bizimki de o hesap…

Perşembe ve Cuma günü İşim gereği İzmir’e gittim. Alsancak’ta dostlar ile sohbet ettim.

Cumartesi’’ Kadıköy’de Feneri çarpacağız’’ dediler. ‘’Büyük takım olmak için büyük maçları kazanmak zorundasın ‘’diye devam etti arkadaşlarım.

İzmir’de oldum olası futbol sevdasının bacası hep tütmüştür. Akşam uçağı dönüşü Göztepeli taraftarlar ile birlikte geldik İstanbul’a.

 Cumartesi dün İkinci yarının ilk maçı için gelen taraftarlar Ülker arena stadyum etrafında, havanın iyi olmasını fırsat bilerek Kalamış ve Kadıköy’de sarı lacivert renkler ile süslediler.

Maça gelirsek Fenerbahçe ilk yarının son maçında ne ise ikinci yarının ilk maçında da o…

Hızlı oyuna çıkamıyor. İleride çoğalamıyor. Hastalık aynı… İyi futbol iyi futbolcular ile oynanır tezi her zaman geçerliliğini koruyor.

Fenerbahçe maça hızlı başladı daha 14. saniyede Giuliano’nun vuruşu direkle buluşuyor ve Fener mutlak golden oluyordu. Fenerbahçe seyircisi hınca hınç doldurduğu stadyumda keyifli ve bol gollü bir müsabaka izleyecek havası doğmuştu.

 Ancak dakikalar ilerledik ce Fenerbahçeli futbolcular bal yapmayan arı gibi sahadaydı.

İkinci yarının en iyi transferi: Fernandao hem futbola susamış hemde ileride iyi işler yapacağı sinyalini verdi. Nitekim İsmail’in köşe atışını iyi yükselerek takımını öne geçirmesini bildi.

2. yarı da yenilen gol tamamen bireysel hata ile geldi.Golden sonra Aykut Kocaman hemen hamlelerini yaptı.Aatif ile Isla’yı kenara  alarak yerlerine Soldado ve Valbuena’yı sahaya sürdü.Herkes gibi Valbuena’ nın oyuna girmesi ile seyircide gol beklentisi çok yüksek seviyeye geliyor.Ancak Fransız Futbolcu kendi etrafında dönmekten başka hiçbir şey yapamadı dün akşam.Göztep’li futbolcular iyi basarak top yapmasını engellediler.

Bu arada Fenerbahçe gol kovalarken Göztepe’li futbolcu biraz becerikli olsa Göztepe’yi öne geçiren golü atmış olacaktı. Seyircinin şaşkın bakışları arasında 

maç devam etti. Orta hakem 6 dakika uzatma vererek Fenerbahçe’ye hayat suyu sunuyordu. Yenilen golde hatası olan Dirar’ın Sağdan kestiği ortayı Göztepeli Oyuncu kendi kalesine golü atarak Ülker Arena Stadyumunu adette bayram havasına soktu.

Bu gol Fenerbahçe için bende varım golüydü. Çünkü önümüzdeki hafta takım Trabzon sahasında olacak ve daha sonraki haftalar rakipleri ile oynayacak. Atılan her golün bile çok anlamı var. Her şeyden önce üç puan üç puandır. İkinci yarıya moral ile başlamış oldu.

Yalnız birkaç lafımda Fener seyircisine olacak. Maç bitmeden yuhalamak neden? Maç bitsin eğer takımın puan ya da puanlar kaybederse protestonu yaparsın. Şampiyonluk yolunda hep beraber bu geminin içinde olduğunuzu unutmayın. Bu gemi batarsa hep birlikte batarsınız yoksa…

Sonra maçları 5 bin kişi ile oynarsınız.

Dere geçerken at değiştirilmez demiş atalarımız…

Fenerbahçe bu oyunu ile ne kadar daha bu yarışın içersinde kalacak. Hep beraber önümüzdeki haftalarda göreceğiz

Bana göre bu oyun ile şampiyon olması zor…

Bu makale 394 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ