Bugun...
19-08-2017
BAŞAK ERTEKİN

BAŞAK ERTEKİN

Alın Size Bayrak Ay’ı ve Yıldız’ıyla

Her sabah  güne bir şehit haberi  ile uyanır olduk. Akşam gözümüzü kaparken yeni bir güne merhaba demek için daha sabahın selamını almamışken bir sela sesi düşer oldu kulaklarımıza. Hoca efendi okur acıcı acı şehidimin selasını. Yanar ciğerim, acır yüreğim.
Artık ne ciğer kaldı dayanacak ne de yürek….Göz yaşı pınarlarımız kurudu. Tükendi içimizdeki sabır. Daha kaç  ana evlatsız, kaç çocuk babasız kalacak. Neyi paylaşamaz olduk biz. Bir evin çocuğuyduk oysa ki, bir elin beş parmağı gibi. Ayni evde farklı renkler taşırdık. Neden böyle düşman olduk birbirimize. Topraksa zaten bizim hepimizin toprağı, Bayraksa  alın size bayrak kan kırmızısı rengi, ay ve yıldızıyla. Ne diye kendinizi bizden ayırır oldunuz .Biz bir coğrafyada farklı kültürleri yaşayan topluluğuz bizim renklerimiz bu topraklara hayat veriyor. Ne diye  kana bular oldunuz. Yazık bizi bize kırdıranlara imkan veriyorsunuz. Türkiye’yi bölmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Türkü, Kürdü, Alevisi, Süryanisi, Ermenisi, Rumu  Osmanlı tarihinden beri bu topraklarda huzurla yaşamışta siz neden şimdi yaşayamıyorsunuz? Soluduğunuz hava size neden yetmiyor?
Kan kokusuna bu kadar mı susadınız? Yapmayın kardeşim vatan topraklarını bölmeyin. Biz ki Çanakkale de omuz omuza savaşmış bir milletin torunlarıyız .O zamandan biz biriz tek vatan tek bayrak ve tek milletiz. Bunun ötesini kabul edemeyiz.
 Napolyon’un Türkler için söylediği ufak bir sözü hatırlatayım sana belki o zaman Türk topraklarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğun için kendini mutlu hissedersin.
   ’ İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.’
Yani kardeşim Türk olmanın gururunu yaşamak varken sen dağda bir hayvan gibi yaşamayı tercih ediyorsun. Ne yaparsan yap bizi mağlup edemezsiniz.

Bu makale 1327 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ