Bugun...
17-11-2017
BAŞAK ERTEKİN

BAŞAK ERTEKİN

Ben bir Prematüre “Annesiyim”..

Ben bir Prematüre “Annesiyim”.. Kadının hayatı boyunca yaşayabileceği en büyük heyecan ve sevinçtir anne olmak..2016 yılının 21 Kasım’ında bende bu büyük sevinci yaşadım. Anne olunca fark ediyorsun hayatının onunla anlam kazandığını, halbuki öncesinde hiç düşünmemiştim bunu. Öykü’mm biricik kızım iyi ki hayatımıza geldin, hoşgeldin… Kızıma hamile kaldığımı öğrendiğimde duyguların en karmaşığını yaşadım aslında. Korku..Sevinç..Hüzün..Mutluluk.. Neden mi? 31 Mart 2016 tarihinde konulan bir teşhis ile 1 Nisan 2016 da Apandisit ameliyatı geçirdim. Ameliyatın üzerinden 1 hafta sonra ben hamile onduğumu öğrendim. Halbuki 31 Mart tarihinde yapılan testlerimde bir gebelik yoktu ve öyle ameliyata girmiştim. Rabbimin mucizesiydi oda. En büyük sevincimken bir korku kapladı içimi ya ona bir şey olursa! Hemen doktorumun yönlendirmesiyle Hastaneden ameliyat dosyalarımı alıp GETAM’ın yolunu tutum. Bu prosedürdü ben bu bebeği istiyordum ve dünyaya getirecektim. Ameliyat sırasında kullanılan ilaçlar ve İlaçlı çekilen Tomografim incelendi ve çok şükür ki bebeğimin zarar görmediği kanaatine varıldı. 
Bu süreçte bana en çok desteği veren eşim, ailem ve doktorum Figen Temelli Akın oldu. Böylelikle Hamileliğimin 3. Ayına kadar geldim bu arada düşük tehlikesi yaşadım ben 1 ay kadar yatak istirahati aldım.4.ayımda bebeğimin cinsiyeti belli oldu bir kızdı. Babaannem hep derdi bir kadının bir kızı olmalı evet kızım olacaktı bu büyük mutluluktu ama cinsiyetin hiçbir önemi yoktu. Kızım her şeyden önce sağlıklıydı. Normal hamileler gibi her ay değil 2 haftada bir kontrollerim oluyordu. 35+4 de doktor kontrolüne gittiğimde kızımın plasenta damarlarında daralma olduğunu fark etti doktorum, onu almaları gerektiğini söyledi ve 21 Kasım 2016 sabahı saat 09:09 da miniğim dünyaya geldi. 
Doğduğunda 2kg doğdu. Kan şekerini dengeleyemiyordu. Yaklaşık 1 hafta kadar kuvözde kaldı miniğim. Bir hafta sonunda onu ilk kez kucağıma aldım o anda yaşadığım o kadar sıkıntı yok oldu. Şimdi kızım 1 yaşını dolduracak ve çok şükür ki sağlıklı bir bebek. 17 Kasım Prematüre Bebekler Günü bu konuda farkındalığı sağlamak için düzenlenen bir gündür.
Prematüre bebek annelerine sabırlı olmalarını diliyorum çünkü bebekler kuvözdeyken elimizden dua etmek ve beklemekten başka bir şey gelmiyor. Bebeklerini ziyaret ettiklerinde onlara güzel şeyler fısıldayabilirler. Bebekler hissediyor duygularımızı. Anneler ne kadar güçlü olursa bebekler de o kadar güçlü olur.

Bu makale 862 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ