Bugun...
16-06-2017
BAŞAK ERTEKİN

BAŞAK ERTEKİN

Bu kadar mı gözümüz döndü!

Bir anne olarak şuan Ceylin’in annesinin yerinde olmak istemem. Ne büyük ve dayanılmaz bir acı. Allah böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın. Bir bebeğin dünyaya gelmesi onun büyümesi ne kadar zordur en iyi anneler bilir. 
Saçının teline kıyamazsın çocuğunun, onan zarar gelmesin her şeyi iyi olsun diye çabalarsın. Daha minicikken hayatı tanımazken, bir vicdansız gelsin onu senden alsın diye mi? Şimdi bu ülkede gel de üç çocuk yap ve yetiştir. 
Geçtiğimiz yıl Manisa-Akşehir de komşusu Himmet A. Tarafından istismar edilerek öldürülen minik Irmak Kupal’ın acısını unutmadan, iki hafta önce canımızı yakan bir haberde Yalova’dan gelmişti.
5 yaşındaki Eylül Umutlu isimli kıza bonzai bağımlısı M.Ş.A adlı şahıs istismar edip öldürmüştü. Minik Eylül’ün cansız bedeni boş bir inşaatta valizde bulunmuştu. 
Şimdi ise Ödemiş’te minik Ceylin’in haberi içimizi yaktı. Komşusu Ş.T’ nin evinde sandık içinde cansız bedeni bulundu. Bu olaylar artık bütün halkı korkutmaya başladı. 
Her gecen yıl çocuk istismarı artıyor. Korkarak büyütür olduk artık çocuklarımızı. Çocuklarımızın özgürlüklerini kısıtlar olduk. Bizler sokaklarda oynayarak büyüdük. Annemiz komşumuza emanet eder çarşıya pazara giderdi. Bırakın şimdi komşuya bırakmayı bizler akrabalarımıza güvenemez olduk. İyi niyetli olanı da kötü anlar olduk.
 Çocuklarınızı sokaklara yalnız bırakmayın. Parklara yalnız göndermeyin. Marketmiş bakkalmış çocuklarınızı yalnız yollamayın. Komşunuza çocuğunuzu emanet etmeyin. Bırakın evde işiniz kalsın, yemeğiniz olmasın, siz çocuğunuzun yanında olun ki, oda sizin yanınızda olsun.

 

Bu makale 393 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ