Bugun...
01-09-2017
BAŞAK ERTEKİN

BAŞAK ERTEKİN

Çocuk olmak zor bu dünyada

Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler hiçtir. 
(Einstein)
  Nede güzel söylemiş Einstein fakat bu dünyada bırakın mutlu olmayı yaşamak bile çok zor çocuklar için. Dünyanın her yerinde  milyonlarca çocuk öldürülüyor, ya savaşa maruz kalıyor yada istismara uğruyor. Gelecek neslin çocuklarımız olduğunu bildiğimiz halde neden onlara dünyanın acımasız yönünü tanıtıyoruz bilemiyorum. Bu dünyada bir çocuk gülüp oynayacağı yerde ölüyorsa bizim yaşamamızın ne anlamı var. Ya da bu dünyayı yöneten liderler bir çocuğu koyabilecek güçleri yoksa neden varlar. 
Yaşama tutunmak için kaçarken ölen çocukları gördü bu ülke minicik bedenleri kıyıya vurdu. Deniz bile taşıyamadı bu yükü de atıverdi içinden minicik bedenleri. Bombalar altında göçükte kalan minik elleri gördük yada ölen annesinin başında korku ile ağlayan o savunmasız  ve korkmuş gözleri. Şimdi bu dünyada bana adaletten kimse söz etmesin. 
     Bir ormanda ilkel şartlarda yaşıyor olsak hayvanlar bile bebeklere saygı duyarda onlara zarar vermezken sizler medeniyet diye getirdiğiniz ölümü bizlere allayıp pulluyorsunuz .Orta doğuda olan savaşın acıları hale içimizdeyken Arakan’dan gelen ölüm haberleri ile içimiz burkuldu .Biz ülkemizde savaştan kaçanlara kapı açarken  duyduk ki,  katliamdan kaçanlara kapılar kapanmış Nasıl yüreğiniz yanıyor insanların ölümlerini izlemeye. Daha kundağında olan bebeklere nasıl kıyıyorsunuz. Sırf dini-dili farklı diye insanlar bir birini öldürme hakkı var mı diye düşünüyorsunuz. Ne yazık ki buradan kalemimin gücü yetmiyor o minik canların ölümlerini durdurmaya. Ses olur muyum bilmem ama içimde olanları akıtıyorum kalemime .Ben yazarken biliyorum ki nice milyonlar daha ölüyor ve insanlar ölürken bu dünyada yaşamak zor geliyor..

Bu makale 776 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ