Bugun...
03-07-2017
BAŞAK ERTEKİN

BAŞAK ERTEKİN

Milletçe de unuttuğumuz kimsesiz çocuklar

Aslında çocuklarla ilgili yazılacak o kadar çok konu var ki.. Bu kadar konu içinde içimizi en çok acıtan aslında onların kimsesiz oluşları. Her çocuğun anne ve babasına ihtiyacı vardır. Kimsesiz çocuklar ise dünyaya doğar doğmaz 1-0 yenik başlayanlardır.
Gözlerinde baktığımız zaman, mahcup bakışlarını kaçıran evlatlarımız. 
Ellerinde olmadan kimlikleri elinden alınmış, bir yuva özleminde yarını olmayan yarınlarımızın çocukları, ülkemizin vazgeçilmez gerçekleri...
Umutları, hayalleri, istekleri, amaçları vardır.
Her şeye rağmen yaşamak, kimsesizliğe rağmen, yorgansız, ekmeksiz, ana kucağından, baba sevgisinden uzak, kendilerine bir hayat kurma hayali kurarlar. Minicik kalplerinde dünyanın yükünü taşırlar da yine de boncuk boncuk bakarlar dünyaya.
Soğuk gecelerce, gecenin karanlığında damlar gözlerinden yaşlar, yanında sıcacık bir kucak bekler, onun olacak bir oyuncak bekler. Ona bir masal okuyan ses bekler.
Çaresizlik ne kötü şey ?
Her şeyde hep bir şeyler eksik, hep bir yarım kalmışlık.
Ülkemizde Çocuk Esirgeme Kurumları kimsesizlere kimse olmuştur fakat bu yeterli değildir. Onlara kurum, annelik babalık yapma konusunda yetememektedir.
Milletçe kimsesiz çocuklara sahip çıkmalıyız. Kurumda olan çocuklar kadar sokaklarda yaşayanlar da var onların durumu daha da zor.
Unutmayalım; bu ülkenin bütünlüğü ve aydınlık yarınları çocuklarımızla mümkündür. 
Onlarsız bir hayat, susuz, kıraç topraklar gibidir. Çocukların gözünden bakalım hayata; masumca, yürekten ve içtenlikle.

Bu makale 457 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ