Bugun...
07-08-2017
BAŞAK ERTEKİN

BAŞAK ERTEKİN

O Taksiler Kitapsız Kalmasın

Geçtiğimiz ay Ataşehir Belediyesinin taksicilerin talebi doğrultusunda geliştirilen ‘Bu Takside Kitap Var’ projesi hem okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak hem de kitapların elden ele, nesilden nesile ulaşmasını sağlamak amacı ile başlatılmıştı. Haberi okuduğumda böyle güzel projelere imza attığını görmek ,toplumu böyle güzel alışkanlıklara teşvik edilmesini sağlanması çok hoşuma gitmişti. Geçen sabah işe gelmek için yolda bindiğim takside  Ataşehir  ilçesine bağlı bir taksi idi ve içerisinde başlatılan proje kapsamında kitaplar vardı.
Taksi şoförü ile ufak bir sohbetimiz oldu. Projeden tüm Ataşehirli Taksiciler olarak memnun olduklarını hatta bu proje kapsamında herkesten çok olumlu yorumlar alındığını belirtti.
Sadece ufak bir sıkıntılarından bahsetti. Oda kitap azlığı. 
‘Kendi aramızda kitap alıp taksilere koyuyoruz, fakat kitabı okuyan kişiler alıp gitmek istiyorlar dedi. Talep böyle olunca olmaz diye cevap veremiyorsunuz. Mecburen evet  tabi ki diyoruz. Kitabı bitirince Ataşehir ilçesinde herhangi bir taksi durağına bırakmalarını rica ediyoruz. Ama bu yönde hiçbir şekilde geri dönüş alamıyoruz’ dedi.
Açıkçası böyle güzel bir projenin bu tür aksaklıklara yok olmasını istemem. Buradan beni okuyan arkadaşarım, eşim,dostum herkesten ricam bu projeye destek vermeleri ve Ataşehir de bulunan taksi duraklarına okumadıkları veya okuyup bir kenara bıraktıkları kitaplarını herkese açık olan bu kütüphanelerle paylaşmalarını rica ediyorum. Ataşehir Belediyesi’nin başlattığı Projenin devamlılığını sağlamak için buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Bu makale 862 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ