Bugun...
22-08-2017
BAŞAK ERTEKİN

BAŞAK ERTEKİN

Pess Doğrusu..

Her sabah olduğu gibi dün sabahta metro ile işe geliyordum. Her geçen gün kalabalıklaşan metro yolculuğunun sabah sabah bir de üst üste gidilen yolda huysuz yolcuları çekiyoruz. 
  Kitap okumada dünyada yere vurmuş durumuza inat her gün kitap okumaya çalışıyorum. Bir de şu kitaba saygısız insanlar olmasa nasıl güzel olacak. Dün sabah yaşadığım olaydan bahsedeyim.
Metroya binmeyeniniz yoktur diye düşünerek;  metroların orta kısmında olan direklerde insanların tutunduğunu ve birilerinin metroya bindikçe ilerlediğini bilirsiniz. Buraya kadar her şey normal  ben ayaktayken de kitap okurum, o esnada önüme bir bayan geldi bende kitap okuyordum. Kitabım bayanın omzuna metronun durmasıyla değdi. Bayan herhalde kitap okumamdan rahatsız olmuş ki dönüp:
-‘Kitabınız bana değiyor yukarıya kaldırıp okur musunuz’ dedi.
-‘Peki’ dedim ve biraz yan tarafa doğru döndüm. Kitap bayana sadece 1 defa değdi. Sonrasında nasıl olduysa yine kalabalık içinde bayan yine önüme geçmiş bu sefer daha sert bir tavırla kitabı iterek 
-‘Kitabınızı çekin!’ dedi..
Bu an aslında çilenden çıktığım andı. Dönüp bayana; 
-‘Ben bu tarafa geçtim ve yine önüme geldiniz inatla omzunuzu kitaba çarpıp sıkıntı yaratıyorsunuz sabah sabah canınız sıkıldı herhalde benimle uğraşıyorsunuz’ dedim.
Ardından cevap çok gecikmedi.
-Ben oraya geçecektim siz geçtiniz falan gibi benim hiç kafamda olmayan yer problemi yaptı. Bu arada ikimizde ayaktayız. Yani oturuyor olsam yerimi kaptın diyecek bana.
‘Pess  doğrusu metroya binmek için ilerliyoruz sizin yeriniz diye bir şey mi var’ dedim. Hadi bana saygınız yok kitap okuyana olsun’ dedim.
Yani artık insanları anlamak zorlaştı. Yaşça benden büyük olan bayana saygısızlık etmemek adına başka bir şey demedim ve yerimi değiştirdim. 
Üzülüyorum böyle insanlara, kendine yeri dert edip kitaptan hırsını çıkartıyor, çok aciz bir durum.. Kendimden büyük bir abim de boş insanların böyle küçük şeylerle uğraştığını söylemişti. Herhalde bayanın o gün işi yoktu. O gün ki payına ben düştüm diye düşünüyorum

 

Bu makale 796 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ