Bugun...
13-02-2018
BAŞAK ERTEKİN

BAŞAK ERTEKİN

Sevgililer Günü

Ve işte beklenen gün. Yarın 14 Şubat sevgililer günü. Her 14 Şubat öncesinde olduğu gibi özellikle hediye sektörü büyük kazanç içinde. Ekonomiye can veren bu günlerde olmasa esnafın vay haline. AVM’ler de ve bir çok alış veriş yerlerinde indirimler çok öncesinden başlamıştı.

Hunharca sevgilisine hediye alanlar, özel organizasyon yapanlar ,akşam yemeğine çıkaracağını söyleyenler, tatil planları yapanlar bile var.
Tüm sevgililerde heyecan, gerilim adrenalin en yüksek seviyede bugün. Sevgilisi olanları tatlı bir heyecan sarmışken, sevgilisi olmayanlar da bu günün biran önce geçip gitmesini ister. Nede olsa en sevmedikleri gündür. Her nedense bu günde sevgilisi olanlardan çok olmayanların durumu konuşulur.
İnsanı zorla sıkıntıya sokar bu sevgililer günü muhabbetleri. Sosyal medyanın yaygınlığı da göz önüne alınınca gündem  değişmez bir türlü. Neredeyse sevgilisi olmaya bulaşıcı hastalık sahibi gibi bakılmaya başlanır bu günde.
Bu günde kendini sevgilim yok diye yiyip bitiren kardeşlerim, boşverin sevgiliyi bu günü yalnız geçirmeyi.. Kendinizi ve duygularınızı kabullenin ve kendinizi mutsuz hissettirecek şeylerden bugün uzak durun. Sinemaya gidin, alışveriş yapın, spor yapın ve günü doldurmaya çalışın.
Sevgililer günü gibi gereksiz bir gün için evde oturup  depresyona girip sağlığınız bozmanın bir anlamı yok.

Zaten 14 Şubatın Roma’da evlenmeleri yasak olan aşıkların nikahını kıyan Aziz Valentin’in öldürüldüğü gün olduğunu ve yollar içinde şekil değiştirerek günümüzde Sevgililer Günü olarak kutlandığını bilirsiniz. Saçma sapan, yalan yanlış bir gün fazla ciddiye almayın derim.

Sevgiyi bir güne sığdırmanız mümkün değildir. Bir gün değil her gün sevgili günüdür.

Sevdiğinin kıymetini bilene..

 

Bu makale 604 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ