Bugun...
07-07-2017
BAŞAK ERTEKİN

BAŞAK ERTEKİN

Var mısınız hayal zamanları yaratmaya?

Hayal kurmak ve hayata geçirmek için hareket etmek, iki önemli eylem, ne yazık ki koşuşturma, tempolu iş hayatı içinde ihmal edebiliyoruz. Oysa insanı insan yapan en temel özelliktir sözünü ettiklerimiz.
Biliyorsunuz, beynimiz ne dersek onu yapar. Hayal et deyince, hayal etmeye başlayıveriyor. Hayal ettiği şeyi netleştirdikçe, onu oluşturmak ne kadar mümkün, nasıl olursa o hayale doğru giderim diye ister istemez düşünmeye başlıyor insan. Kontrolün bize geçmesini sağlayan ne o halde? Sadece düşünmek, hayal etmek, soru sormak, cevapları üzerinde kafa yormak, ne istemediğimizi bilmenin yanı sıra istediklerimizden de haberdar olmak, odaklanmak, netleşmek, zihnimizdeki karışıklıkları açmak ve netleştirmek.
Hadi ben de sizlere sorayım, 10 yıl sonra yaşamınızda nelerin olacağını hayal ediyorsunuz, bu olacak şeyler yaşamınıza neler katar, kendinizi nasıl görürsünüz bu resmin içinde? Var mısınız üzerinde düşünmeye, hayal kurmaya, sonra da o hayalin belki tamamından, belki de bir kısmından bir şeyleri seçip hayata geçirmek üzere harekete geçmeye?
Unutmamak lazım, hayaller olmasaydı, bugünü yaşamak mümkün olmazdı, bunu da akılda tutarak zaman ayırmak lazım hayal kurmaya ve düşünmeye, belki günde 10 dakika, belki de 50 dakika. Var mısınız hayal zamanları yaratmaya?

Bu makale 523 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ