Bugun...
08-01-2018
BÜŞRA KARAOĞLU

BÜŞRA KARAOĞLU

Enerji Emiciler

Bazen öyle anlamsız durumlarla karşı karşıya kalıyoruz ki … İnsan birden bire olumsuzluğun,saçmalığın için de  buluveriyor kendini. Bu da neydi şimdi diyor bir duraksıyorsun
 Hepimiz zaman zaman tenkitçi insanlarla başa çıkmak zorunda kalırız. Bilirsiniz odanın bir ucundan ötedeki duvardaki  çatlağı gören,yani istenmeyen öğütler veren, sık sık yargıda bulunan ve memnun etmesi imkansız görünen insan tipi...

Yaşamımızda herkesin sıkıntıları, üzüntüsü olabilir ama bunu girdiğin bir ortamda başkalarına yansıtarak kendini rahatlatmamalı insan karşındaki seni bir çeker iki çeker üçüncüsü booom!.
Pimi çekilmiş bir bomba gibi..
Hep sana katlanıp hep susacak değil ya dimi.?
Kendini üstün görmenin ve sadece benim söylediklerim doğru diye görenler sizin bu egonuza gerçekten anlam veremiyorum. Kendinizi küçük düşürmekten başka bir durumun içine girmiyorsunuz ve buradan size gülürüyorum.
Dinlemekten daha çok konuşan , hayır senin değil benim dediğim doğru diye direten, sadece bir konuya odaklanıp bu böyle olmalıydı olacak diye baskı durumlarında bulunan , kendini beğenip sadece onun yaptıklarının güzel ve doğru olduğunu sanan, enerji emiciler bir çıkın hayatımızdan.
 Bunların arkasında say say bitmeyecek daha bir çok özellikleri vardır. İster istemez canınız sıkılıp motive düşüklüğüne sebep olanları hayatımızda ne görmek ne de duymak istiyoruz.
 Başlarda katlanılmaz olsalar da zamanla alışmaya başlıyorsunuz. Hatta kendilerine güldürmeye bile başlıyorlar. Ama enerji düşüklüğüne sebebiyet veriyorlar maalesef.
Tavsiyem böyle insanlardan her zaman uzak durun, hayat çok kısa ve böyle kişiler için kendimizi üzmeye gerek yok. Bu hayatta herşey insanlar için o yüzden güzel şeyler yaşamak için güzel insanlarla vakit geçirin.

Bu makale 355 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ