Bugun...
27-10-2017
BÜŞRA KARAOĞLU

BÜŞRA KARAOĞLU

Hayallerimizi yaşamaya kısa bir ara

İnsan en çok hayal kurmayı, kurduğu hayali yaşamayı severmiş.. Aslında çok doğru değil mi yaşamının yarısı daha iyisini ve daha güzelini yaşayabilmek için çaba sarf etmekle geçiyor ve kurulan hayallerin gerçekleşeceği günü umut ederek bekleniyor.   
Hayal kurmak güzel şeydir.. Bir çocuk için küçük bir oyuncak.... Liseli genç için üniversite… Evlenmeyi bekleyen iki insan için düğün hayali….. Saymakla bitmeyecek kadar çok hayallerimiz var. Ama bu hayaller her zaman gerçekleşemeyecek kadar uzaklaşabiliyor hayatımızdan, yerini hüzne, mutsuzluğa bırakıyor.. Hayal ederken alınamayan oyuncak, kazanmayı beklenen üniversite birden yok oluyor.. Bunlar da geçiyor ve insan hayatını kurmaya karar verip de hayal kırıklığı yaşarsa bu daha üzücü oluyor.
Hayallere bazen hüzünler ekleniyor. Evlilik hayali kurarken önünüze çıkabilen ufak tefek engeller oluyor. Aslında sorun bile edilemeyecek ama herkesin düşüncesiyle hareket edilince o gözle bakılıyor. Zaman bunların telaşında geçerken araya bazen birde hasret ekleniyor. Öyle böyle derken sevdiğiniz insandan  uzun bir zaman olmasa da  ayrılmak zorunda kalıveriyorsunuz. Sevdiğiniz ve bir yola çıktığınız kişinin askerlik zamanı gelmiştir ve vatani görevini yapması gerekiyordur.. Evet hayallerinizin bir süreliğine rafa kalkmış olması sizin canınızı çok acıtıyor. En çokta ondan uzak kalma fikrine alışmak zorunda olduğunu bilmek insanı acıtıyor ya.. Ne yemek yemek ister canınız ne de konuşmak.. Sadece susar insan, nasıl ayrı kalabilir ki iki yürek 365 gün? Geçer mi şafak, say say biter mi? Herkes bir ağızdan olmuştur sanki üzülme üzülme geçer bizde yaşadık o günleri deyiverirler.. Yaşamayan bilmez tabi sadece üzülme deyip çekilirler kenara oysa senin şimdiden gözüne uyku girmez, geceleri düşünürsün çabuk bitip gelir mi diye dua edersin gözlerinden yaşlar akı verir yanaklarına ama sevdiğine güç verirsin ben hep buradayım diye.. Gelince devam edecek her şey kaldığı yerden diye.. İşte bunlar tarifi olmayan duyguların ta kendisi olur ve zaman dursun istersin ya da hemen geçip gitsin hayallerimizi yaşayalım diye beklersin.. Biz hayallerimizi yaşamaya ara vermiyoruz aslında daha güzelini yaşamak için hayallerimizi biriktireceğimiz 365 günü beklemeye başlıyoruz.. Benim bekleyişim bir başka, duygusu tarifsiz.. Ama bekleyişin sonunda güzel günlerin başlangıcı var. 
Acısıyla tatlısıyla yaşadığımız bu dünyada herkesin hayallerine kavuşması dileğiyle.

Bu makale 397 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ