Bugun...
17-08-2017
BÜŞRA KARAOĞLU

BÜŞRA KARAOĞLU

Her şeye rağmen hayat devam ediyor

Hayatın içinde kimimiz hastalıklarla boğuşuyor, kimimiz ise sağlıkla, tatil ve gezme planlarını yapıp güzelce vakit geçiriyor. 
Dedim ya hayat işte böyle; sen hastasın, mutsuzsun diye yerinde durmuyor. Herkes yaşama çabası içinde bir başkasının derdi diğer bir insanda ufacık bir sorun olarak bile gözükmüyor. 
Hatta 'o da ne ki bizim yaşadıklarımızın yanında hiç' gözüyle bakılıyor. İnsanlar kendilerini düşünmekten başkalarını unutur olmuş, ufacık da olsa bir nasılsını çok görüp yüzyüze gelmemek için binbir kılığa giriyorlar. Oysaki düşenemez olmuşlar, birgün o kişiye muhtaç kalabileceklerini..
Söylemek istediğim de şu aslında bugün sağlıklı ve mutluyken ertesi güne uyandığımızda hiç beklemediğimiz bir sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz bu hayatta , insanları anlamayı bıraktığımız, bencil olduğumuz her an bize kötü bir durumla geri dönüyor. 
Bu yüzden unutmayın, beklentileri hep olumsuz olan kendinden başkasını düşünmeyen kişiler  kendi iç dünyasını göstermiş olur. Bize ve kendine katkısı olmayan insanların hayatınızda sadece boş bir ibareyle yer almasıda mutsuzluğun belirtisidir. Mutsuzlukluklarını  büyütüp çevresindeki mutlu insanların mutluluklarından huzursuz olmaya başlarlar. 
Bu kişiler mutlu ve huzurlu olmak isterse çevrelerindeki kişilere huzursuzluk vermeleri yeterlidir aslında. Dünyaları sadece olumsuzluktan ibaret, duygular ve sorunlarla doludur. Kendilerini tüketen bu olumsuzluğu kendi hayatlarında enerji ve iyilik olarak görürler ve sürekli didişecek , çatacak bir konu bulurlar. 
Bunları gözlemlediğimizde kendimizin ne kadar şanslı olduğunu düşünmeliyiz. Şanslarınızı , mutluluklarınızı ve hayatınızdaki huzuru kendiniz yarattığınız için kendinizle gurur duyun ve sizi olumsuzluğa iten insanlardan uzak durun, mutluluğu yakalamak bizim elimizde..

Bu makale 858 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ