Bugun...
01-07-2017
BÜŞRA KARAOĞLU

BÜŞRA KARAOĞLU

Her şeyi çok iyi bilenlerimiz!

Neye nerede yorum yapabileceğini düşünmeden ağızına gelen her şeyi pat diye söyleyiverirler umulmadık yerde.
Söz konusu olayları herkesin bileceği gibi yakınlarından, eş, dosttan duyarsın. Hiç bir şey yapmadan iyiliği büyüklüğü dokunmayan aile büyüklerine bu sitemim aslında.. Aile büyüğüyüm diye geçiniverirler ama yıllar sonra dönüp baktığında koca bir hiç görürsün arkanda.
Kardeşliği unutup aile olmanın ne demek olduğunu bilmeden kendilerini soyutlayıp yıllar sonra çıkıp geliyorlar ya, bu da işin cabası tabi. Eeeee madem bunca sene yoktun, şimdi çıktın geldin bari bi abilik, kardeşlik yap, kavga gürültüye düşme, insanların arkasından atıp tutma öyle değil mi?. 
Ama yok işte bunu cahil insana anlatmak zor, yan yana gelince yüzüne güler, yanından ayrılınca da senin hakkında neler söyler neler.
 Üç günlük dünya diyorlar ya işte gel de anlat bu kelimeyi; mutluluk yerine sadece kavgayı benimseyip kötü kelimelerle yaşama tutunmuşlar. 
Oysa aile demek,  kardeş demek, canının yarısı, kötü zamanında arkanda olandır. Bizim aileler de tam tersi ‘’nasıl bir kötülük yapsam da üzülse, herkesin kulağına duyursam’’ diye otursun düşünsünler.. 
Demek istediğim ne yaparsanız kendinize yaparsınız ve herkes bir gün yaptığını çeker. Sadece konuştuğunuzla, yaptıklarınızla kalacaksınız ve her zamanda bir başınıza  kimsesiz.. Yanınızda sizinle olan ve sırtınızı dayayabileceğiniz insanlar biriktirin. 
Kardeş, akraba ve arkadaş olmak için kan bağı gerekmiyor her zaman. Nice dostlar ve arkadaşlar var ki en yakın kan bağın olan kişilerden bile yakındır size. Kalbi güzel, sevgi, saygısı olan insanları hiç bir zaman kaybetmemek dileğiyle..

 

Bu makale 783 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ