Bugun...
03-08-2017
BÜŞRA KARAOĞLU

BÜŞRA KARAOĞLU

Kıskanma dürtülerimizi köreltmeliyiz

Kıskançlık hemen hemen herkesin yaşadığı bir durum iken şimdilerde genel bir davranış haline geldi artık bu dönemde. Aslında pekte yadırganamaz bir durum oldu. 
Neden olmasın değil mi? İstenilen  birşeyi alamayıp başkasında görmek bile ufakta olsa içinizde bir ukte bırakıyor ve ‘’ben neden alamıyorum?’’ diyerek kıskançlık krizlerine giriliyor. 
Kıskançlık, arkadaşlık ve  dostluk gibi bağları çok çabuk zedeler. İnsanlar arasındaki iletişime de en büyük zararı veren kıskançlık duygusunun olmasıdır.Tabiki de bu sadece giyim üzerine olan birşey değil, sahiplenme duygusu da kıskançlığı dürtülüyen ve harekete geçiren bir sorun oluyor yaşadığımız bu zamanda. 
Bundan korunmak için de insanların kendilerini tanımaları gerekiyor. Sadece benim olarak bakılmamalı her ne olursa olsun kendimizden önce karşımızdaki kişiyi de anlayarak onun duygularına da önem vermeliyiz.  
Elindekilere şükretmesini bilen ve çabalayan bir insan kıskançlığa pay bırakmaz ve bu duruma düşerek  kendini üzmez. İsteklerimizi yapabilmek için sabırlı ve çalışkan olmak, kendimize hem güven getirir hem de hiç bir zaman kıskançlık davranışına sürüklemez. Biz de bunları benimseyerek hareket edersek ne haksızlık etmiş ne de haksızlığa uğramış oluruz.

 

Bu makale 858 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ