Bugun...
08-07-2017
BÜŞRA KARAOĞLU

BÜŞRA KARAOĞLU

Mutluluk için konuşmalı

Hayatta ansızın karşılaştığımız sıkıntıları düşünüp bu yazıyı yazmaya karar verdim.
Beklenmedik anlarda bir anda düşüverir önümüze , mutsuzluğun tanımı aslında başkaları kırılmasın üzülmesin diye düşünüp memnun etmek için kendini hiçe saymaktır.Oysa neden çırpınıyoruz ki başkaları için. Burda da kendimden örnek vermeliyim ki hep kırılan taraf olup söylemek istediklerimi 
söyleyemedim karşımdaki üzülmesin , kırılmasın diyerek kendi içimde sıkıntılarımla yaşadım. Düşüncelerimizle örtüşmeyen durumların habercisi aslında yaşanılanlar; mutsuz olmak , kendi içimizdekini anlattığımızda beklenilen cevabı görememek en büyük kalp kırıklığıdır. 
İnsanlar hayatını seçemiyor tam tersi hayat insanı seçiyor. Herkesin hayatında payına mutluluklar mı , mutsuzluklar mı  düşecek bilmemiz mümkün değil. Bu yüzden karşılaştığımız sıkıntıları olumsuzlukları kabul edip yola devam etmek mi  gerekir yoksa tam tersini yapıp direnmek mi.? Hayatımızı seçemesekte yön verebiliriz. Karşımıza çıkan mutluluklar ve mutsuzluklarla ne yapacağımız bizlere kalmış. Aslında en güzeli şu ki bildiğimiz yoldan şaşmamak. Kendi doğrularımızla , seçimlerimizle ayakta kalabilmek bizi her zaman sağlam bir geleceğe götürücektir. İnsanların duygularıyla mutsuzluğuyla hiç bir zaman mutlu olmayın, engel koyduğunuz her mutluluk bir gün karşınıza çıkıp en büyük pişmanlığınız olabilir. Bu da sizin hayatınızda bir eksi olacaktır. Mutlulukla yaşayabilceğimiz bir hayatı hakediyorsak hakkını vererek yaşamamız kendimize ve çevremize en büyük armağandır.

Bu makale 836 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ