Bugun...
17-06-2017
BÜŞRA KARAOĞLU

BÜŞRA KARAOĞLU

Ne oldu eski bayramlarımıza?

En güzel aylardan biri olan ramazan ayındayız. Oruçlarımızı tutup iftarlarımızı açıyoruz. Bayrama çok az bir süre kaldı. Tabi bayram yaklaştıkça telaşlar arttı.Bayram da ne yapsak hangi tatil bölgesine gitsek arayışına girdi bütün herkes. Burdan geleceğimiz konu tabiki de 'nerede o eski bayramların tadı' olacak. Bayram sabahından başlayan heyecan , mutluluk , sevinç…Bütün ailenin kurulan kahvaltı masasında şen şakrak bayramı kutlamaları hiç bir zaman unutlmayacak sıcaklıktaydı  , aile büyüklerine , akrabaya , komşuya bayramlaşmaya gidilirdi . peki şimdi ? şimdiyi hiç sormayın.
Bayram öncesi anne , baba evine gidiliyor görülüyor , onlarda yoksa tatilden bir telefonla anne babayla bayramlaşılıp kapatılıveriyor o telefon.. Geride kalan annenin babanın içinde hüzün , mutsuzluk. Hani o eski toplaşmalar evin bütün odalarının dolu olması, şimdi ise biri gidiyor , diğeri girenin çıkıp gitmesini bekliyor adeta. Gelenler sırayla  geliyor bir de gelmeyenler var onlarda yoktan bahaneler üretenler , uzakta olup gelemeyenlerde ayrı. Ne gittiğimiz yer de tat var ne de bizlerde. En basit örneği bi ufak dargınlık bütün bayramı etkiliyor. Gözü kapıda çocuğum , kardeşim yanıma gelecek mi ? diye düşünüveriyor bi anne ,abla,abi. Oysa bu dünyada neyin anlaşmazlığını yaşıyoruz böyle güzel bir ay da.Herkes birbirinin kıymetini kaybedince anlarmış. O zaman iş işten geçmiş oluyor ve sevdiklerimiz bir daha geri gelmiyor , kırgın ayrılıp gitmenin ne faydası var bizlere? Söyleyin!
Pişman olmamak için herkes kendi üstüne düşen görevi yapıp bencil olmadan ,  dargın olduğu yakınıyla dargınlığı uzatmadan barışmalı. En güzel bayram sevdiklerimizin yanında olduğu bayramdır. Dargınların barıştığı  , ayrı kalanların kavuştuğu bir bayram olması umuduyla. Bayramınız kutlu olsun.

Bu makale 706 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ