Bugun...
05-10-2017
BÜŞRA KARAOĞLU

BÜŞRA KARAOĞLU

Özlemek­

Özlemek sizce nedir yada neden vardır? Hiç düşündünüz mü? 
Ya birini kaybedince ne demek olduğunu anlarsın ya da bir hata yaptığında seni bırakıp gittiğinde.. Keşkeler başlayıverir bundan sonra ama hayat sana acıta acıta öğretiverir yanlışını ve o yanlışta üzülüp yaşamayı, bir gülüşünün , tebessümünün ardından gözlerden akan yaşlar durmaz özlenenin arkasından, aslında sen gülemiyorsundur sadece kendini avutmadır o tebessüm..Ölüme çare bulamadığımız gibi özlenene de çare bulamayız artık özlenen de geri dönmeyip adım atmayacaktır sana..
Hayatımızın her anında bir özlem duygusu olur mutlaka illa aşk hayatı da değil bu anne babaya duyulan bir özlem bile insanın içini yakıp kavurabilir. Keşke kelimesini  anne baba'yada deriz kimi zaman. Yapılan hataları görmek onlar hayattayken telafi etmek en güzeli olsa gerek.
 Ne olursa olsun küs kalınamayacak iki yürektir onlar. Keşke böyle yapmasaydım da onları üzmeseydim demek yerine gönüllerini alıp mutlu etmek herşeyi geride bıraktırır insana çünkü hiçbir anne baba kendi çocuğuna asla küs duramaz.Sevdiğimiz kişileri mutlu etmek bizleride mutlu eder. Hayat çok kısa ve yapılan hatalar en sevdiğimiz insanları ansızın kaybetmemize neden oluyor. Ve bu hata onu hayatın bir bölümünü özlemekle geçirtiyor size..
 Sevdiğinizi düşünürken gözlerinizden süzülen yaşlar sizi gülümsetiyorsa mutlu olun, eğer böyle bir özlem yaşayabiliyorsak şanşlıyız..
 Çünkü özlenen kişi özlenmeyi en güzeliyle hakediyor ve herşeye değiyor…

 

Bu makale 532 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ