Bugun...
20-07-2017
BÜŞRA KARAOĞLU

BÜŞRA KARAOĞLU

Sosyal medyada çeyiz sermek

Eskiden evlenecek kızların evlerinde  çeyiz serilir, konu komşu, akraba, eş, dost çağırılır çeyiz gösterilirdi. Şimdilerde ise her şeyi sosyal medyaya taşıdığımız gibi bu adetemizi de sosyal medyaya taşıdık ve artık yeni moda sosyal medyada çeyiz sermek. Bu sosyal medya ağında kızlar birbirlerine boş evlerini nasıl dekore ettiklerinden tutun da, kendilerine alınan özel eşyalara kadar her şeyi gösterir olmuş.
Düşünüyorum çağımız teknoloji çağı da bu kadar teknolojik olmaya gerek var mı?
Ya da bu kadar ince detaya girmeye gerek var mı?
Yoksa biz çeyizimizi sosyal medyada sermeyerek bir eksiklik mi yaptık bilemiyorum.
Sosyal medyada çeyiz seren geç kızlar furyası televizyonda yayınlanan yeni gelinlerin programlarıyla kendini göstermeye başladı. Bu paylaşımları yapanlar bir yana, bir de bunların oldukça fazla takipçi sayılıları var. Küçümsenecek boyutta da değil. Meğer bizim gelinlik kızlarımız çeyizlerini göstermeye ne kadar meraklıymış. Anneleri evlerinde çeyiz sermeye kalksa ‘eski moda adet’ derler yapmazlar ama iş sosyal medyaya gelince aldıkları iç çamaşırına kadar çekip paylaşır olmuşlar.
Sosyal medya her kesimden insanların olduğu bir ortam yani kızlar olan var, olmayan var hani diyorum ki biraz aldıklarınızı abartmasanız mı?
Yani çeyizinize alınan kokulu silgi, renkli kalemler ve yapışkanlı kağıtlar  nedir?
Sanki evlenmeye değil de okula hazırlanıyorsunuz. Hadi alıyorsunuz bari paylaşıp da kendinize güldürmeyin. Sosyal medya kullanmanın da bir adabı var sonuçta....  

Bu makale 899 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ