Bugun...
19-01-2018
GÜLŞAH YILDIZ

GÜLŞAH YILDIZ

Aferin kız Daniela

Bence yılın ismi youtuber (youtube içerik üreticisi) Danla Bilic. Kendisi 1994 doğumlu ve şuan kendi kozmetik markasının patroniçesi. Youtube kanalı sözde bir güzellik kanalı formatında olsa da aslında makyaj ve güzellik haricinde her şey diyebilirim. İlk videosunu yayınladığından bu yana tartışma konusu olan Danla özgüveniyle eleştirenleri dalga konusu yaparak işin içinden sıyrılmayı çok iyi biliyor. En çok Kaba saba, cahil, kadın düşmanı olmak eleştiriliyor. Bence ‘’… kız makyajı’’ diye yaptığı videolarda potansiyel tehlikeli kadın davranışları konusunda hemcinslerini uyararak koruyor. En çok güldüklerimden biri ‘’canım eniştem diyen kız makyajı’’ videosunda yakın çevrede bulunan tehlikeli hemcinsleri işaret ederken ‘’yurt dışına çıkınca havalara giren kız makyajı’’ gibi kendini eleştiren cesaret timsali videolar çekmeyi ihmal etmiyor. Aslında iğneyi başkasına çuvaldızı kendine batırıyor desek pek de yanlış olmaz. Danla Bilic’i tek kelimeyle anlat deseler ‘’çıkıntı’’ derdim. Onun bu kimsenin konuşmaya cesareti olmayanı konuşan hali bir anda kitlelere ulaşmasını sağladı. Herkes acaba ne diyecek diye hacı yola gözler gibi videolarını bekler oldu. Kimse numara yapmasın. Avam bulan da bayılıyor. Kaba diyen de. Hiç kimse Firdevs Yöreoğlu gibi evde ‘’portakal suyumu getir Katya’’ modunda takılmıyor. Danla Bilic bence göstermediğimiz yüzümüz. Bu yüzden içten içe herkes bu kızı seviyor. Ben bir Yeditepe Üniversitesi mezunuyum ve ilk çektiği ‘’Yeditepe Üniversitesi %50 burslu kız makyajı’’ videosunu izlediğim gülmekten katıldım. %50 burslu değildim ama o kadar çok kendimde ve etrafımda gördüğüm ofsayt hareketlere değinmiş ki… orda aslında genel olarak özel üniversitelerin havalı kızları teması vardı. Herkes kendine düşen payı almıştır zaten. Ben hiç rahatsız olup kızmadım. Çünkü o dediği şeyi yaptım. Bu bir gerçek. Neye kızacağım ki. Kız yalan söylemiyor.
Her şey bitti, Danla’nın aldığı kilolar mevzu oldu. Evet, ilk videolarında daha zayıf olduğu gerçek ama akşam sabah bunu konuşmak, onu vuracak başka bir nokta bulamamak çok daha komik. Memlekette Sibel Can’ın alıp verdiği kilolar bu kadar konuşulmamıştır. Henüz 23 yaşındaki bir kızın zayıf olmak Allah’ın emriymiş gibi ‘’şişmansın’’ diye yaftalanması çok sevimsiz. Danla kaba saba da bunu yapanlar çok mu zarif? Birileri onun kilolarıyla dalga geçe dursun, kız 1.5 milyon aboneyi geçti. Kendi kozmetik markasını çıkardı. Kendi halinde aileden uzakta bir öğrenciyken şimdi o bir genç iş kadını. Kendi parasını kazanıyor. 4-5 senedir youtuberlık yapıp 1 milyona ulaşamamış insanlar var. Bu önlenemez yükselişin kıskançlık yaratması çok normal. 
Son zamanlarda Makyaj videolarından çok çıktığı yurtdışı seyahatlerini videolarını çekiyor. Ciddi paralar kazanıyor ki bu seyahatleri planlayabiliyor. Gittiği yerlerde ciddi meblağlar tutan alışverişler yapıyor. Çekimlerde tercih ettiği gözlük çanta ayakkabılar oldukça pahalı ürünler. Özetle kız köşeyi döndü. Bu seferde hiçbir şey yapmadan bu noktalara geldi oldu. Hiçbir şey yapmadan olunabiliyorsa, Buyurun, sizde hiçbir şey yapmayın ve aynı pozisyona gelin. O şimdi 3 rujla başladığı makyaj malzemelerini çeşitlendirerek ürün gamını artırmaya devam ediyor. Farlar, aydınlatıcılar da yolda diye biliyorum. Yani birileri Danla’yla birileri dalga geçe dursun atı alan Üsküdar’ı geçti.  Kendi deyişiyle Aferin kız Daniela sana!

 

Bu makale 528 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ