Bugun...
27-11-2017
GÜLŞAH YILDIZ

GÜLŞAH YILDIZ

Beymen.com alışveriş çilesi

Geçtiğimiz günlerde Beymen.com’dan online alışveriş yapmıştım. Kısa bir süre içerisinde ürün elime geçti. Çok güzel paketlenmiş, gamboç içerisinde muhafaza edilerek kutusuyla gönderilmiş. Ürünü yakından incelediğimde resimdeki kadar beğenmediğim  için değişim yapmayı düşündüm. İstediğim bir Beymen mağazasından değişim yapabileceğim ibaresi olan bir kağıt çıktı paketten. Bunun için bir Beymen mağazasına gittim.  Görerek almayı tercih ettim. Benzer fiyatta bir ürün beğenip değişim işimi tamamlamak istedim. Beymen mağazlarından alışveriş yapanlar bilir ki kasaya gitmeden evel ‘’terminal’’ dedikleri bir sistemden kayıt açtırma ve ya kayıt bulma işlemleri yapılır. İstinye Park Beymen mağazasında ne isimle ne numarayla hiç bir şekilde bu alışveriş görüntülenemedi. Aplikasyon üzerinden alışverişimi ve sipariş numaramı gösterdim. Aksi gibi fatura e-postasını silmişim. Bu durumdan bir şey yapamayacaklarını söylediler. Bu gerçek ortaya çıkana kadar ürünün kendi reyona gamboçu depoya pakedi ise çöpe gitmişti bile. Ürünü tekrar aynı şekilde bir araya getirmelerini talep etsem de başka bir gamboç ve daha küçük bir kutuyla teslim edildi. 
Hemen tekrar faturamı mail olarak göndermelerini istedim. Birkaç gün sonra Bağdat caddesindeki yeni açılan Beymen mağazasına faturamla beraber gittim. Önce durumu izah ettim. Bir taraftan da müşteri hizmetlerini aradım. Eş zamanlı olarak sorunu çözüme ulaştırmaya çalışırken terminalden  kayıt aramaya devam ettiler. Faturam elimde, ürünümü değiştirin desem de terminal sisteminde çıkmamasından dolayı değişim yapamayacaklarını söylediler. Ürün sağlam, faturası mevcut o zaman bana ne terminalden. Orada kayıt çıkmamasının sebebi ve sorumlusu ben değilim.  Beymen’in diğer mağazalardan farklı olarak ektra bir sistem kullanması beni hiç ilgilendirmez. 
İstinye Park Beymen mağazasının da bu hata da payı var. Neden kimse çıkıp da demedi ki fatura olsa bile terminal de görünmediği sürece değişim olmaz. Mail ile tekrar fatura isteyip başka bir mağazaya gittiğimde öğreniyorum bu gerçeği. Boş yere neden tekrar fatura isteyip değişim yapacağım umuduyla kalkıp tekrar mağazaya gidiyorum.  Sebebi İstinye park Beymen mağazasında durumla ilgilenen onca personelin bu bilgiyi vermemesi. 
Bağdat caddesi Beymen mağazasında bu duruma maruz kalmış olmanın şikayetini öfkeli tavrımla belli ettim. Benim adıma online alışveriş iadesi yapacaklarını söylediler. Banka ekstresi takibindeyim. Beymen’in sorunlu terminal sistemi yüzünden bir daha asla online alışveriş yapmayacağımı bilmelerini istiyorum. Umarım başkaları mağdur edilmez.

Bu makale 381 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ