Bugun...
04-12-2017
GÜLŞAH YILDIZ

GÜLŞAH YILDIZ

Kış bastırmadan son şans

Yılbaşı için bir programınız yoksa kışın en soğuk ayına girmeden sonbaharın son günlerinde hemen bir tatil ayarlayabilirsiniz kendinize. Vize başlı başına bir süreç ve masraf. O kadar vaktiniz de yoksa yaşasın vizesiz rotalar. Uluslararası seyahat arama motorlarından faydalanarak çok hızlı bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz. Üstelik bunu akıllı telefon uygulamalarından bile yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan yeterli bakiyesi olan bir kredi kartı. Bazen o bile gerekmiyor. Bazı seçenekler yerinde ödeme yapmanıza elverişli. Yılbaşında fiyatlar malum. Resmi tatillerin insanların tatil için tek fırsatı olduğunu bilen firmalar bu durumu avantaja çeviriyor. Siz de yazın kullanamadığınız izinleri yılın son günlerinde değerlendirebilirsiniz. Hem de fiyatlar tavan yapmadan. Peki ya nereye gidecekseniz. Türkiye’ye vize uygulamayan onlarca ülke var. Arama motorlarından bu listeye göz gezdirebilirsiniz. 

Ukrayna ile yapılan son anlaşmalardan sonra Türk vatandaşları Ukrayna’ya sadece kimlik kartlarıyla gidebilirler. Lviv, Kiev, Odesa gibi en popüler şehirlere doğrudan uçmak mümkün.

Sırbistan da hem vizesiz olması hem de yakınlığıyla listenizde üst sıralara girmeye aday. Avrupa’da Osmanlı şehri deneyimlemek isterseniz Makedonya ve Bosna size biçilmiş kaftan. 

Vaktimi de nakdimi de ayarladım gitmişken biraz uzaklaşayım derseniz Tayland harika bir seçenek. Fillerle yürüyüş, kaplanlarla selfie yapabilirsiniz. Bol bol masaj yaptırarak yol yorgunluğunu atmak da bonusu olsun. Üstelik uygun fiyatlarıyla gezginlerin tercihi.

Oryantal dünyalar, bin bir gece masalları için Fas en güzel rota. Yaz aylarında sıcaktan kapı dışarı çıkılmayan Fas’ı hafif serinlikte keşfetmek çok cezbedici bir fikir. 

Arnavutluk, Gürcistan, Kenya, Filipinler,  Haiti, Jamaika,  Panama, Bahreyn, Endonezya, Japonya ve daha bir çok ülke keşfetmeniz için sizi bekliyor. Bavulunuzu hazırlamaya başlasanız iyi olur. İyi tatiller!!

Bu makale 352 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ