Bugun...
17-10-2017
GÜLŞAH YILDIZ

GÜLŞAH YILDIZ

Rüya Dinleyicisi

İstiklal caddesinde yürürken her an ilginç bir hadiseyle karşılaşabilirsiniz. Farklı bir ülkeden gelip müziğini icra edenleri, sıradışı gösterileri ve daha birçoğunu bulmanız mümkün. Geçtiğimiz günlerde ben de bunlardan birine denk geldim. Rüya dinleyicisi diye bir şey duymuş muydunuz? Yalnız rüya yorumcusu değil, dikkatinizi çekerim. Ben de duymamıştım. Mine Özfidan sayesinde bu duymuş oldum. Radyo, televizyon ve sinema bölümünden henüz mezun olmuş sevgili Mine bir kartonun üzerinde bağdaş kurmuş insanların bilinçaltlarının uç noktalarını keşfetmeyi beklerken ben çıkageldim. 1 tl ödememi yapıp rüyamı anlattım. Biz sohbet ederken en az 5 kişi rüya mı yorumluyosun diye sordu. Hayır cevabını alanlar genelde yürümeye devam etti. Ülkece seviyoruz bu fizikötesi alemlerde gezinmeyi. Konumuza dönecek olursak Mine Özfidan bunu neden yapıyor olabilir? Elbette kazanacağı 1 liralarla köşeyi dönmek değil. Mine’nin bir hayali var. Daha önce hiç yapılmamış bir şeyin peşinde.. Rüyalar toplayıp birinden veya bunların birleşiminden bir film veya kısa film senaryosu çıkarmak. Kimimiz çok karmaşk ve gerçek ötesi rüyalar görürken kimimiz günümüzün veya son zamanlarda yaşadıklarımızın tekrarını görürürürz. Bazen rüyalarımız korkularımızdan beslenir. Mutluluklarımız tekrarlanır. Rüyalar kendimize dair hiç bilmediğimiz şeyleri bize söyleyebilir. Limitsiz bir dünyadır. Bir film için rüyalardan ilham almak kadar mantıklı bir şey olamazdı herhalde.
Kimileri hem rüyamı paylaşıyorum bir de neden üzerine para ödüyorum diye düşünebilir. Sevgili Mine buz gibi betonda oturmuş sabırla anlatılacakları beklerken bir emek, bir mesai harcıyor. Elbette bunun sembolik de olsa bir bedeli olmalı. Ayrıca bir alış veriş olacak ki anlatan da dinleyen de yaptıkları şeyi ciddiye alacak. Zaten seçeceği rüya için rüya sahibinin iznini isteyecek kadar da etik bir çerçevede olmayı tercih ediyor.
Ben kendisiyle tanışmaktan çok memnun oldum. Yeni mezunum kimse iş vermiyor depresyonuna girmemiş. Hayallerine yatırım yapmak için özgün bir yöntem üretmiş. Anlaşılmakta güçlük çekse de güleryüzle doğrusunu izah etmeye çalışıyor. Onun bir hedefi var ve o hedefe doğru emin adımlarla yürüyeceğine eminim. Umarım filmini çektiğinde ilk gösterime 2 kişilik davetiyesini posta kutumda görürüm. Yolun açık olsun Mine Özfidan!

Bu makale 437 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ