Bugun...
05-02-2018
GÜLŞAH YILDIZ

GÜLŞAH YILDIZ

Sadece doktor değil...

Op. Dr. Ali Duman’la bir tanışın derim. Kendisi estetik cerrah olur. Ameliyatların kralı, dolguların efendisi, neredeyse sosyal medya fenomeni. Havalı oyuncaklarıyla verdiği pozlarla estetik işlerle alakası olmayanların dahi ilgisini çekiyor. Esprili fotoğraflarıyla onu doktor kimliğinden bir tık ötedeki haliyle tanıyorsunuz. Bazı fotoğrafları çok megaloman gelebilir. Sizi korkutmasın. Kendisi özgüveni tevazu ile bünyesinde barındırıyor. Ses tonunu en naif ayara alarak hastasıyla iletişime geçiyor. Tıbbi terimlere boğmadan, basit çizimlerle en anlaşılır stille defalarca vaziyeti izah ediyor. Nedenler ve nasıllardan uzun uzun söz ediyor. 

Ali Duman’a bir arkadaşımla beraber dolgu çeşitleri hakkında görüşmeye gittik. Zorlu Alışveriş Merkezi’nde çok sade ama şık bir ofisi var. Estetik merkezlerinin bir çoğunda kalabalık bir salonda onlarca hasta yüzünde uyuşturucu kremle bekler. Randevular üst üste biner. Beklemeler uzar gider. Burası oldukça sakin bir yerdi. Çıkmak üzere olan bir hasta ve biz çıkmak üzereyken gelen bir kişi oldu. Aynı anda kalabalık bir bekleme süreci yoktu. Son derece nazik asistan hanım ve hemşiresi bize kahve ikram ettiler. Arkasından Ali Bey’in odasına geçildi. İlk dikkatimi çeken dev süper kahraman oyuncaklarıydı. Doktorların bu ikinci fazlarını çok seviyorum. Çocuksu, çılgın ve ya çok duygusal  başka bir yönleri daha oluyor. Ali Bey’in bu yönünü ofiste sergilemesi ayrıca  şeffaf bulduğum bir tutum. Kendisi bize burun dolgusu hakkında bilgi verirken defalarca eline kalemi kağıdı aldı. Uygulamayı ne şekilde yapacağını anlattı. En fazla hangi ölçüde yapabileceğini ve neden ötesine geçmemesi gerektiğinden bahsetti. Tanıdığım en tatmin edici açıklamalar yapan doktor dersem umarım kimse kusura bakmaz. 

Ali bey arkadaşımla kendi aramızdaki şakalaşmalarımıza epey bir maruz kaldı. Sağ olsun oda güler yüzle eşlik etti. Korkularımızın farkındaydı ve bizim rahatlama çalışmaları içerisinde olduğumuzu tahmin ediyordu. Her kadın gibi soruyoruz ne lazım, ne yaptıralım diye. Bana 2 saniye bakıp çeneye botoks olabilir oradaki kaslar o kadar güçlü ki çok köşeli bir görüntü yaratıyor dedi. Diş hekimim bana çene kapanışımdan dolayı oradaki kasların  aşırı güçlü olduğunu neredeyse her muayenemde söylüyor. Her seferinde en az bir braket teli kırdığım için durum zaten ortada. Çenemdeki aşırı güçlü kasların yarattığı köşeli görüntüyü bir bakışta fark eden Ali Bey’in botoks önerisini henüz gerçekleştirmedik ama kendimle ilgili bir farkındalık oluştu. 

Çene kaslarımın gücünü bende biliyordum ama dışarda oluşturduğu köşeli görüntüyü kavrayamamışım. Botoksun geçiciliğini sevmiyorum ama benim için estetik bir şırıngayla yapılabileceklerden ibaret olduğu için çaresizim. Ameliyat benim için ihtimal dahilinde bile değil. Ali Bey burun ameliyatlara değindiğinde ona da aynı şeyi söyledim. Genelde bunu söylediğimde doktorlar ‘’neden, niye, artık çok basit korkma’’ gibi şeyler söylüyor. ‘’Hımm, tamam o zaman korkmayayım ben en iyisi’’ gibi bir şey söyleyeceğimi bekliyorlar galiba. Ama Ali Bey ameliyatla ilgili bir ikinci cümle kurmadı bu da oldukça rahatlatıcı bir tutum. 

Biz kendisiyle tanışmaktan, sohbet etmekten ve minik bir dolgu yaptırmaktan çok memnun kaldık. ben doktorlarımıza genelde ‘’Allah ilmini artırsın’’ diye dua ederim. İşini iyi yapanlara hayranım. Ama bu kadar iyiyken tevazu ile yaklaşanlara daha da hayranım.  

Bu makale 417 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ