Bugun...
20-10-2017
GÜLŞAH YILDIZ

GÜLŞAH YILDIZ

Olgun Şimşek’in olgunluk dönemi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin üçüncü sezonunun bombası tartışmasız Olgun Şimşek’in kadroya dahil olması oldu.  Bir Game of Thrones dizisi kadar çok karakterleri öldürmese de bu konuda gözünü budaktan sakınmayan bir senaristi olduğu kesin. Çok fazla oyuncu geldi geçti. Demirbaş denebilecek karakterler veda etti. Olgun Şimşek’in girmesi ise diziyi takip etmeyenler de bile bir merak uyandırdığına  eminim. Olgun Şimşek’in çok sadık bir izleyici kitlesi var. Diziyi izlemeyen ama Olgun Şimşek hayranı olan bir kitlenin sırf onu görmek için ekrana kitlendiğine şüphem yok. O kadar kendine has bir tarz ki ne birinin taklidi gibi ne de taklit edilebilir bir tavır. Onu sadece Olgun Şimşek’te görebiliriz. Tıpkı Rafet el Roman şarkısı.. ilk 20 saniye de bir şarkının Rafet  el Roman şarkısı olduğunu çözersiniz ya. Bu da öyle işte. 
Benim kendisine hayranlığım Beyaz Gelincik dizisiyle başladı. Bu kadar kötü bir adam nasıl bu kadar sevdirebilir kendini. Aziz rolüyle Meryemce’nin belalısı, dur durak bilmeyen soğukkanlı bir katili canlandırdı. Sarkastik tavırları ve kendine has uslubuyla ne kadar kötülük yaparsa yapsın ona kızamadık. Dostum Yaşar da son derece imza bir çalışma olmuş. Bir karakter yazıldı çizildi elbette ama bu şekilde hayat bulmasını senaristler bile beklememiştir. Olgun Şimşek hem komedide hem dramada üstün performanslarını ardı ardına dizerek kariyerinde emin adımlarla ilerliyor. Yalan Dünya dizisindeki üç kağıtçı damat rolünü başka kim bu kadar hakkıyla yapabilirdi ki. 
Sevenlerinin kısaltmasıyla EDHO, tam hikaye sıkıyor mu acaba derken beni ekrana kitledi. Aslında aynı şeyi bir önceki sezonda da Meryem Uzerli’yle başardılar. Umarım ağzımıza  bir parmak bal çalıp bir kaç bölümlüğüne değildir anlaşmaları.  Biz hayranları onu görmek istiyoruz. Olgunluk döneminde ustalık eserleri verecek Olgun Şimşek’i madem yakaladınız, bırakmayınız.

Bu makale 421 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ