Bugun...
12-04-2018
GÜLŞAH YILDIZ

GÜLŞAH YILDIZ

Temiz Sarılar Volkan

  O benim hayatımda tanıdığım en yetenekli kuaför. Etiler’deki mekanında dünyanın en güzel renklendirmelerini yapıyor. Onun adı Volkan Hazırcı. Bir şeyi açıkça belirtmeliyim ki Volkan bey beni anlamış olan  tek kuaför. Gözümü kapattığımda hayal ettiğim şeyi gerçekleştirdi. Kuaförlükten öte o  bir saç sanatçısı. Uygun fiyatlısından cep yakanlara kadar denemediğim kuaför kalmadı diyebilirim. Daha böylesiyle tanışmamıştım. 

  Kendisini instagramdan keşfettim. Yaptığı o renkler gerçek olamayacak kadar güzeldi. Bir süre takipte kaldım. Artık emin olduğumda gitmeye hazırdım. Yaklaşık 1 ay önce randevumu aldım ve sonunda o kapıdan bende girdim. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki  Volkan bey oranın patronu ama bunu bilmiyorsanız anlamanız mümkün değil. O kadar mutlu bir çalışma ortamı var ki personelin birbiriyle olan diyaloğu bile bir başka. Volkan Bey’in  ekip arkadaşlarına yaklaşımı ve üslubu çok pozitif. Tüm ekibine güveni tam. Bilgi paylaşımlarını çok seviyor. Saç bölümüne bakmayan personelini dahi eğitiyor. Karşılığında ücret ödenmesi gereken en değerli sırlarını paylaşıyor. Bir mum başka bir mumu yaktığında ışığından bir şey kaybetmez prensibini benimsemiş. Mevlana’nın bu güzel sözünü bana hatırlatan kendisiydi. 

  Volkan Bey’in en güzel yönü misafiriyle ilgilenirken her aşamada bulunması. renklendirmede bulunup yıkama esnasında ortadan kaybolmuyor. Taramayı, fönü her şeyi kendi üstleniyor. 2 dakika bile yalnız bırakmıyor. Hatta kahve içerken bile eşlik ediyor. Meyvelerle şımartıyor. Bitişiğindeki kafenin çalışanlarına kendi misafirleriyle daha bir titizlikle ilgilenmeleri için ricada bulunuyor. Belli ki dükkan komşusuna nazı geçiyor. 

    Yıllardır kuaförlerime anlatamadığım rengi bir seferde yaptı. ‘’Bu nasıl bir şey inanamıyorum’’ dediğimde  utanıyor, sıkılıyor, cevap veremiyor. Böyle de mütevazı. ama kendisinden ve sanatından çok emin. Kendine güveni tam. Ama fizik kurallarına aykırı davranmıyor. Teknik olarak mümkün olmayan şeyleri kibarca izah etmekten çekinmiyor. Söz konusu saça o denli yüklenilmeyeceğini sebepleriyle açıklıyor. Fazladan kazanacağı meblağı geri çeviriyor. Daha fazla para kazanmaktansa misafirlerini mutsuz etmekten geri duruyor. Bu yüzden Volkan Bey’in müşterileri değil misafirleri var. Ben kendisinin sanatından iş ahlakına kadar her halini çok sevdim. Bundan böyle Temiz Sarılar’dan başka kuaför tanımam. 

 

Bu makale 412 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ