Bugun...
07-09-2017
GÜLŞAH YILDIZ

GÜLŞAH YILDIZ

‘’Winter is Coming’’ (Kış Geliyor)

Hayır, ‘Game of Trones’ dizisinden bahsetmeyeceğim. Yaz mevsimini bir daha görüşmemek umuduyla uğurluyorum. Birinci sezondan beri gelmesi beklenen çok çetin bir kıştan bahsediyorlar. Dizi sayesinden dillere pelesenk olan ‘’winter is coming’’ cümlesiyle mevsim geçişini selamlamak istedim. Dizinin hayranıyım, o ayrı bir konu. Şükürler olsun, yaz bitiyor. Kan ter içinde kalmalara son. 
Ben bir aslan burcuyum. Temmuz doğumluyum. Ama yanlış zamanda dünyaya geldiğimi düşünüyorum. Yaz çocukları genelde yaz mevsimini sever ancak benim için tam bir kabus. 1 Mayıs’ta işçi bayramı kutlanırken beni bir panik alıyor. Sıcaklar geliyor! Bu nasıl bir korkudur, Allah’ım!!
Hiç anlamadığım bir insan gurubu var; ‘’Ayy, yaz geldi!!’’ coşkusunu her fırsatta belli edenler. Sanki 3 ay İbiza’da tatil yapacakmış gibi heyecanlı. Gideceğiniz en fazla 2 hafta tatil olsun. Geri kalan günlerde her yerinden terler akarak işe, yaz okuluna veya neyse meşgalen oraya gideceksin. En iyi ihtimalle, sıcaktan jelibon kıvamına geldiğin için yayılıp evde kalacaksın. Bu neyin coşkusu? Eda Taşpınar değilsek tatili en baba yapanımız 1 ay. Geriye kalan sıcak günlerde yana yana yaşamanın heyecanını anlamış değilim.
Hava 20 derecenin üzerine çıktı mı benim konforum bozulmaya başlıyor. Biraz tempolu yürüsem ter basıyor. Durduğum yerde vücut sıcaklığım yükseliyor alev topuna dönüyorum. Avuçlarım karıncalanıyor, ayaklarım şişiyor. İstanbul’un nemi zaten malumunuz. Derece neyse daha fazla hissettiriyor. Belki çoğu kişide bunlar olmadığı için bir rahatsızlık duymuyor olabilir. Ben böyle olunca yaz neşesine de tahammülüm yok. Kanada’da felan yaşasam ne güzel olurdu. En azından yazları soğuk bir memlekete yerleşmek fena olmazdı. Yine şükürler olsun, Türkiye’nin soğuğu da var. Az daha aşağıda olsa ne yapardım, bilmiyorum. Bu yazı da atlattık neyse ki. Geceler serinledi. Gündüz gölgeler ferah. Şimdi benim zamanın başlıyor. 7-8 ay rahatım. 1 Mayıs’ta herkes işçi bayramı temalı yazılar yazarken, ben yaz serzenişlerimle karşınızdayım. Ama şimdi ‘’Winter is coming’’!!!.

 

Bu makale 335 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ