Bugun...
05-01-2018
SİNAN ERDOĞDU

SİNAN ERDOĞDU

Aile Arasında (ll)

İşte bu ikisi evlenmeye karar veriyor ve filmdeki hikayede önemli bir yeri tutuyorlar. 
Tabi Emirhan’ın ailesi de  günümüz zengin ve varlıklı aile türüne çok başarılı bir örnek. Bu ailenin babası Haşmet(Erdal Özyağcılar) ve annesi Mükerrem (Devrim Yakut) ile kardeşi  da çok başarılı performanslarıyla bu aile durumumu seyirciye de başarılı bir şekilde anlatıyorlar.  Bu ailede de maddiyat unsuru çok ön plana çıkmış durumda. 
Bu arada herşeyden korkan Fikret karakterimiz de artık çok sevdiği ve saydığı Solmaz’ın kızı Zeynep için her şeyi yapabilecek konuma gelmiş ve Fikret-Solmaz çifti bir aile olmaya karar vermişlerdir. 
Film buradan sonra aile kurumun aslında nasıl ve şekilde olabileceğine dair mesajını güldürü diliyle ve nitelikli bir şekilde anlatıyor. Burada, yazının başında da anlattığımız gibi ailenin  dayanışmaya  ve emeğe dayalı, sabırla oluşabileceğini,  ben bir aile kurdum demekle de  aile olunamayacağını yani anlayana çok yerinde mesajlar veren bir film karşımıza çıkıyor.
Burada ,Gülse Birsel’in senaryo, yönetmen Ozan Açıktan’ın dizi diline yakın ve günümüz sinema seyircisini yakalayabilecek yönetim tarzı ile ,Engin Günaydın,Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Devrim Yakut,Su Kutlu,Fatih Artman,Şevket Çoruh, Ayta Sözeri,Deniz Hamzaoğlu gibi usta oyuncularla genç kuşağın başarılı isimlerini bir araya getirmiş olmasıyla kayda değer bir işi görüyoruz. 
Filmde ise keşke şu  da olsaydı diyebileceğim bir bölüm var. O da Arif Erkin Güzelbeyoğlu gibi bir başka ustanın az görünmesiydi. Keşke  kendisini biraz daha görmüş olsaydık filmde. Bir de hoş bir rastlantı olsa gerek, Arif Erkin Güzelbeyoğlu Bizimkiler ve Yabancı Damat(Memik Dede) den sonra Erdal Özyağcılar’yla bir araya gelmişler.  Bence Gülse Birsel , yakın bir zamanda gösterime girecek  olan yeni dizisinde Arif Erkin Güzelbeyoğlu gibi ustalara da yer vermeli. 
Sıcak gecen ve adının hakkını veren Aile Arasında Filmi yılın başarılı işlerinden olmuş. Gülse Birsel’in bu başarıdan sonra sinemaya  da daha fazla önem göstereceğini düşünmekteyim. 
Tüm değerli  okuyucularımıza gerçekten ve samimi dileklerimle güzel, sağlıklı, bereketli, huzurlu, güzelliklerle dolu ,dayanışma içinde, dostça kardeşçe, barış içinde bir yıl olmasını temenni ediyor, 2018’de dünyamızda ve Türkiye’mizde sinema adına değerli çalışmalar diliyorum. Çok değerli TÜNAYDIN ailemizin de bu dileklerle yeni yıllarını kutluyorum. 

Bu makale 394 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ