Bugun...
16-04-2018
SİNAN ERDOĞDU

SİNAN ERDOĞDU

Tebrikler Küçükyalı Yelkenspor (ll)

Ayrıca Maltepe Yıldızspor’un Voleybol Genç Kız Takımı da şampiyon oldular ve geçtiğimiz günlerde tarihi başarılarını güzel bir şekilde kutladılar.
Maltepe Yıldızspor bu durumdayken, Küçükyalı Yelkenspor da kırk dört senelik bir semt takımı olarak , Küçükyalı’nın ve Maltepe’nin evlatları konumundalar. Arzu Lüleci nasıl Maltepe Yıldızspor’luların “Annesi “ ise Küçükyalı Yelken’in Başkanı Selçuk Uzun da Küçükyalı Yelkenspor’luların “Babası” konumunda. Küçükyalı Yelkenspor’un da tıpkı Maltepe Yıldızspor gibi bir “Aile Kulübü” olan ve aile kültürüne sahip bir kulüp olduğunu buradan ifade etmek gerekiyor.
Köklü kulüp Selçuk Uzun’un başkanlığını yürüttüğü bu döneminde atağa kalktı ve “Gençlik İstikbalimiz, Küçükyalı Sevdamızdır” sloganıyla son iki senede önemli başarılar elde ettiler.
Küçükyalı Yelkenspor’un imkanları da kısıtlı ve Selçuk Uzun ve ekibi çok ciddi gayretlerle takımı bu noktaya taşımış oldular. Onların yaşadıkları zorluklara da tanık olduğumuz için bu başarı da tarihi ve anlamlı bir başarıdır. Küçükyalı Yelkenspor’un sezonu açtığı günde yer almıştım. Selçuk Başkan bu sezona başlarken yaşadığı sıkıntıları bizlere anlatmış ve inanarak bu sıkıntıları aştıklarını ifade etmişti.
İnanmak başarının yarısı deriz ya; Küçükyalı Yelkenspor’un sezonu iyi bir yerde tamamlayacağını sezon açılışında görmüştüm. Şimdiyse Maltepespor’u ve Küçükyalı Yelkenspor’u aynı ligde göreceğiz. Maltepespor, bu sezon yaşadıklarını iyi tahlil edip, önümüzdeki sezona daha iyi hazırlanacaktır. Yeter ki;Yönetim-Futbolcu-Taraftar birlikteliği olsun.
Bunlardan ilki, Gülsuyuspor ve Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Bayram Behram Kaçar’ın deyimiyle “ Soba borusundan füze yapan.” ve önümüdeki sezon Süper Amatör Ligde yer alacak olan Maltepe Yıldızspor. Maltepe Yıldızspor’un başkanı Arzu Kesici Lüleci’nin takımı bu noktaya nasıl taşıdığını iyi bilen birisiyim. Doğrusu da anlatmak uzun bir yazıya konu olacak nitelikte. Ancak, kısıtlı ve dar imkanlardan 10 senede bu noktaya taşınmasının en önemli sebebi Maltepe Yıldızspor’un bir “Aile Kulübü” olması. Arzu Başkan Maltepe Yıldızspor’luların sadece başkanı değil “Annesi” konumunda. Futbol, voleybol ve basketbolcular da dayanışma halindeler, hepsi Maltepe Yıldızspor’un ve aynı zamanda Maltepe’nin evlatları konumundalar.      

 

Bu makale 92 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ